Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dürüstlük; meziyet midir, yoksa mecburiyet midir?

Kolaylıktır. Bir yalan söylediğinizde mutlaka onu takip eden yalanlar söylemek zorunda kalırsınız. Mum hep yatsıya kadar yanmasa da, tüm kuyruklu yalanı sürekli akılda tutmak ve devamını uydurmak stresli olabilir.
  • Paylaş
Niye meziyet olsun. Her insan dürüst olamazki, bence çok güzel ... Dünyanın en iyi insanıdır dürüst olan bir kişi. Kıymeti geç anlaşılır , ama sonunda o kazanır.
  • Paylaş
2

Müslüm Manaz, ablacigim tesekkürler. Bende ayni seyi savunuyorum. Bu soruyu ben sordum. ama bence de dürüst olmak her insan icin bir mecburiyettir. Ve ben her zaman dürüstlük kisinin kendinden baslamasindan yanayim. böylece herkes ayni davranisi sergiledigi zaman insanlari kandirarak onlara her türlü zarar verilmemis olur. ve bundan kiside kendine düsen dürüslük payini almis olur.

Belgi Saygı, Sayın Müslüm Manaz sanırım @Fikriye hanım meziyet olduğunu ifade etmiş, meziyeti olmayanların mecburiyeti vardır gibi bir anlam çıkartamadım ben.

Dürüstlük zorunluluk değildir. Olamaz da.Bana göre dürüstlük bir seçenektir.Seçenek olduğu için de herkes seçmiyor.ama zorunluluk olsaydı herkes olmak durumunda kalırdı.
  • Paylaş
Diğer tüm erdemler gibi dürüstlük te insan olmanın gereğidir ve dolayısıyla bir mecburiyettir. Erdemlerin karşıtı olan kusurlar, insanın yaratılış amacına terstir, kusurlar insanın kendisini ve çevresini uzun vadede de olsa mutsuzluğa götürecek düşünce, duygu ve davranışlardır. Yalan söylemek te bir kusurdur ve insana verilmiş bir hak değildir. Özetle insan dürüst olmak zorundadır.
  • Paylaş
1

Evin, Zorunluluk mu? Değil bence dürüstlük bir seçenektir.Zorunluluk olsaydı bir bağlayıcılığı olurdu ve herkes olmak durumunda kalırdı.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

244 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları