Bilmek istediğin her şeye ulaş

Düşünce okuma ve düşüncelere hükmetme hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir insan diğer bir insanın düşüncesini gerçekten net olarak okuyabilir ve düşüncelerine hükmedebilir mi?

Benim kişisel fikrim bunun tam anlamıyla mümkün olmadığı. Çünkü insan beyni tam anlamıyla kendi geçmişinin ona öğrettiği doğruluğu tartışılır bilinçten, kendi bilinçaltından ve algısından, yüzde yüz sıyrılamaz. Fakat yine de az veya çok bir bölümünü başarabilir.
  • Paylaş
Kimse kimsenin düsüncesini okuyamaz, okudugunu, bildigini zan eden salak amma cok, bilhassa Türkiyede. Eskiden mesela Erbakan, Erdogan gelirse seriat gelecek derlerdi bazi süperzekali ahmaklar. Ne kadar yanildiklarini gördük son yillarda. Onlar ise hala göremiyor, ayri konu.

Bunun haricinde düsünce hk hüküm Allaha aitdir. Tabi Allaha inanmayalarin bu umrunda degil. Onun icin bilhassa ateist sistemlerde komunizim, kemalizim gibi, insan ne düsünecegini nasil düsünecegini belirleme hakkina sahib olduklarini zan ederler. Karsi gelenleri de öldürürler. Yani bir nevi kendilerini tanri yerine koymus oluyorlar.

Benzer bir durum selefi, vehabi, sii, deas gibiler icin de gecerli. Kemalist ve, koministlerle tek fark, inandiklarini zan etmeleri. Isledikleri cinayetler nitelik ve nicelik itibariyla ayni.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

109 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt