Bilmek istediğin her şeye ulaş

Düşüncenin hızı konusunda ne düşünüyorsunuz? Işık hızıyla karşılaştıranlar var. Bu doğru mudur?

Düşüncenin bir hızı olduğunu ilk defa duydum.
  • Paylaş
6

Çiğdem Çelik, Düşünce bir eylemse hızı da olmalı değil mi?

Artpro, Aslında bana göre düşünmek eylem değil eyleme sebep olabilir. Yani bir hızı olması için bir yerden bir yere hareket etmeli... şimdi düşünüyorum ama bir yere gitmiyor :)

Çiğdem Çelik, Düşünce nöronların arasındaki veri transfer eylemidir ve elektriksel bir hızda gerçekleşmektedir Bu boyutuyla incelendiği zaman ışık hızının gerisindedir tabii ama bir de düşünceyle mesela jüpitere bir bakmak var yada şu an sizi görüp "bakın düşünce daha hızlıdır " diyebilmek .

Artpro, Düşünme reel nesnelere yönelirse somut düşünme, ideal nesnelere yönelirse soyut düşünme adını alır. Yani jüpiter veya ben ne kadar somut bir nesnede olsam gerçekte bilmediğiniz gitmediğiniz bir yer hakkında soyut bir düşünce üzerinde yol almış oluyorsunuz. Bu da gerçekçiliğini tartışılır hale getiriyor.

Çiğdem Çelik, Düşünce en reel nesnelere de yönelmiş olsa bir yönüyle soyut kalır veya nasıl soylesem düşüncenin kendisi varlığını kanıtlayamayacak kadar soyuttur aslinda.Her ne olursa olursa olsun , neye yönelirse yönelsin bu eylemin göreceli bir hızı vardır .Ayak parmak ucuna iğne batan kişinin olayı anlaması , tepki vermesi ve egilip iğneyi çıkarması soyutun somuta dönüşmesidir ve bir hızı vardır .Benim hiç görmediğim jüpitere gidip gelme düşüncem de gayet somut olabilir gibi geliyor bana.Sorun beden engelini aşamıyor olmak. Garip oldu değil mi ? Dü§üncenin dış faktörlerle kırılmaya uğradıgı da ispatlanmıs oldu bu garip yorumla . (Az sus kızım ya :) )

Artpro, :)))) çok düşüncelisiniz.

Düşüncenin hızı var mı yok mu diye düşünürken ışık geçti gitti beni. .
  • Paylaş
Bu senin bilgi ve birikimine bağlı kitap okuyan kendini geliştiren insanlar daha net ve hızlı bir düşünüp sonuç verme odaklıdır
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

105 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları