Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bu ülkede 'komünizm' deyince neden insanlar tırsıyor? Ya da komünistlikten bahseden biri olduğunda neden 'bu komünist!' diye el işaret ediliyor ya da dinsiz gözüyle bakılıyor? Bu işte bir cehalet ve bilgisizlik var diye düşünüyorum, sizce?

Sayın arkadaşlar ne kadar değersiz fikirlere sahipsiniz, bunların hiç birinin arkasında bir bilgi kırıntısı bile yok. Lütfen bu konuda hiç bir ciddi kitap (bırakın kitabı makale, köşe yazısı bile) okumadığınızı itiraf edin. Sadece kulaktan dolma yarım yamalak kelime kırıntılarıyla nasıl da ahkam kesiyorsunuz...
Dominator, kimmiş bu komunistlerin geneli? Tek bir komunist tanıyor musun?
Antiochian, "herkes korkarlar" olmaz, doğrusu "herkes korkar" olacak. İnsan kendi dilini kullanamayan bir kimsenin fikrine nasıl saygı duyabilir? "Korku tabusu" diye bir şey yoktur, yazdığın laf "korku yasağı" anlamına gelir ve yazdıklarını tamamen anlamsız kılar.
Bilgehanbasar, komunizm bana ya da sana göre olmaz Marx'ın yaptığı gayet nesnel bir tanımı vardır (Marxizm bir nevi sosyalizmdir, hala komunizm değildir), CHP'nin komunizmle uzaktan yakından hiç bir alakası yoktur. İrtica, başörtüsü tabir ettiğiniz türban ve imam hatipler bu ülkenin 80 öncesini de bilenler için ciddi meselelerdir.
Bir de etrafındaki komunistlerden bir tane gösterebilirsen sevineceğim, zira ben etrafta bir tane bile göremiyorum.
Utanıyorum
  • Paylaş
1

Devil979, saygılar...

komunizm  herkesin eşit haklara sahip olduğu zengin fakir ayrımı olmayan bir yönetim şeklidir, fakat din yasakdır bildiğim kadarıyla bizde müslüman bir ülke olduğumuz için böyle birşeyden korkmamız gayet normal
  • Paylaş
Cehalet değil ama genel kanı böyle, çünkü komunistlerin geneli dediğin gibi..
  • Paylaş
bu ülkede herkes bilmediği şeylerden korkarlar çünkü..
dincilerin allahtan korkması da bundan.. bilmiyorlar ki.. sadece kafalarında bir korku tabusu oluşturmuşlar.. dursunlar diye allahtan, kavga etsinler diye de koministlerden korkutuluyorlar.. korku ülkesi burası!
  • Paylaş
Bence komunizm biraz daha uç sol oluyor, daha yumuşak hali olan CHP'nin bile insanların diniyle uğraşmaktan başka bir işi olmadığını gözlemlersen, bu kanının nasıl oluştuğunu daha iyi anlayabilirsin.
Kendimi bildim bileli irtica söylemleri,başörtüsü ve imam hatipler dışında bir ciddi mesele edinemediler kendilerine.
Bir de etrafındaki komunistlere dikkatle bakarsan, sence bu kanıya sahip olanlar haksız mı?
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

570 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt