Bilmek istediğin her şeye ulaş

Duvara resim asmak için çivi çakmak yerine alternatif ne olabilir ?

Bir çok kişi çift taraflı bant demiş ama ben pek taraftarı değilim. Öncelikle o bantların kalitelilerine asacağınız nesne kadar para ödersiniz. Nesnenin arkasındaki tüm alanı bantla kaplasanız bile nesnenin ağırlığına göre bant bir süre sonra taşımaktan vazgeçebilir. Bant ne kadar güçlü olursa olsun arkasındaki duvarın üstündeki boya kadar sağlam olacaktır. Bant sökülmese bile boya sökülebilir. Dünyadaki tüm yapıştırıcılar bir süre sonra ya sertleşir ya da taşıma kapasitelerini kaybederler. Bir süre 1 yıl da olabilir 5 yıl da ama tüm yapıştırıcılar mutlaka değişime uğrarlar. Sertleşirse problem; o resmi, aynayı vb yerinden çıkartmak istediğinizde muhtemelen boyanız ya da aynanın sırrı da sökülecektir. Taşıma kapasitesini kaybederse de problem; astığınız cisim yere düşecektir. Bence çivi çakmak da doğru bir çözüm değil, hem çivi bir çakıl tanesine bile rastlasanız duvara girmeyebilir, hem çevresindeki sıvaya da zarar verir, hem de girse de tutmayabilir. Tamamen riskli bir uğraşı olacaktır. Bence en iyisi duvara matkapla ufak bir delik delip ki 6mm çapında bir deliği tepkili matkapla bir çocuk bile delebilir, içine boşluk dübeli takıp (vidayı sokarken değil çekerken açılan dübeller google.com.tr/imgres? İmgurl=http://www.... ) ona da bir kanca ya da vida takıp asılacak nesneyi asmaktır. Böylece duvara verilebilecek en küçük hasarı verirsiniz, boyanacağı zaman çok kolay kapatılabilir, nesneniz de siz onu oradan indirene kadar güvenle asılı kalır.
  • Paylaş
Çerçeve vs. çok ağır değilse çift taraflı bant kullanılabilir. Ben kullanıyorum, 1 senedir bir sorun yaşamadım.
  • Paylaş
Kanca dübellemek bence en sağlamı.
  • Paylaş
7

Ayhan Şimşek, ve banttan oldukça daha ucuz..

Şaman, Kesinlikle hem de %100 tuttuğundan emin olunuyor ☺

Ayhan Şimşek, 10 bin parçalık pazılı bu bantlarla duvara yapıştırmıştım da gözümün önünde düşüp de dağılması hala gözümün önünde :)) üstelik pazıl yapıştırıcısı kullanmamıştım :)

Şaman, Ben de öyle ayna kırdım, üstelik orijinal bantla Avusturya'dayken. Bir daha da kullanmadım.
Eğer bant yapışırsa zaten boya zedelenecek, yapışmazsa cam çerçeve inecek. Bir dübel duvarı minimum zedeler. Ufacık bir delik, ardından istenirse alçıyla kapatılır.

Ayhan Şimşek, Alt yorumlara beğenmeme değil ama beğendim'i getirmek çok yakışacak Inploid'e :)

Şaman, ☺ Bu nasıl Alt+1 ☺

Çift taraflı bant
  • Paylaş
3M çerçeve, ayna yapıştırma bantları kullanabilirsin. Hem duvarın boyasına zarar vermez sökerken hem de ürüne zarar vermemiş olursun. Ben boy aynasını o şekilde yapıştırdım ve bir seneden fazla süredir güvenle duruyor.
  • Paylaş
Çift taraflı bant güzel seçim olacaktır. Tabii ki çerçeven çok da ağır değilse. Resmi sökerken duvardaki boyanın bir kısmından da feragat etmek zorunda kalacağını da unutma derim.
  • Paylaş
Ağırlığına bağlı olarak çift taraflı bant .
  • Paylaş
785m5keemtaiyüeakmtkeamltkeşlıurtıGNŞ4Z52EUİ4IGĞ347AGU9*İKZA65/6241MIHA63KTA5M63203,1GTA6+5M2136215
  • Paylaş
Çift taraflı bant :) Duvar boyasına zarar vermeyen özel bantlar var. Koçtaş vb. yerlerde araştırabilirsiniz
  • Paylaş
Duvar bantları olabilir hem şeffaflar hemde duvardan boya kaldırmıyorlar ?
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

825 Görüntülenme12 Takipçi10 Yanıt

Konu Başlıkları