Bilmek istediğin her şeye ulaş

Duyduğunuz en kurnaz ve akıllıca sorulmuş iş görüşmesi sorusu nedir?

Soru:Karanlık yağmurlu bir gece,fırtına var,gök gürlüyor ve siz sabaha karşı 2'de tek başınıza ıssız bir yoldan arabayla gitmektesiniz.Arabanız 2 kişilik.İlerde otobüs durağında 3 kişi bekliyor.Birincisi bir doktor,sizi daha önce geçirdiğiniz bir kalp krizinden kurtarmış.İkincisi çok hasta ve ölmek üzere.Üçüncüsü hayatınızın rüyası,her zaman tanışmak istediğiniz birisi.Hava gittikçe kötüleşiyor ve arabanızda sadece bir kişiye yer var.Böyle bir durumda ne yapardınız?

Bu soruya bir çok cevap verilmiş.Çoğu kişi yaşlı ve hasta adamı arabaya almayı seçmiş.İşe alınan kişinin cevabı ise:

"Arabadan inip anahtarı doktora verirdim.Doktor benim hayatımı kurtardığı gibi yaşlı adamı da hastaneye götürüp hayatını kurtarabilir.Böylece ben de hayatımın insanıyla otobüs durağında baş başa kalıp onu tanıma fırsatını elde ederim."
  • Paylaş
Aynı boyda sekiz topun var. Hepsi aynı ağırlıkta ancak bir tanesi biraz daha ağır. Bir terazide sadece iki defa tartarak hangi topun daha ağır olduğunu nasıl bulabilirsin?

Bozuk para boyutuna ininceye kadar sıkıştırıldınız ve kütleniz orantısal yoğunluğunuzu koruyacağınız kadar ufaldı. Ardından bir kıyıcı (blender) içine atıldınız ve 60 saniye içinde çalışmaya başlayacak. Ne yapardınız?


Bunlar Google şirketinin işe almadan önce sorduğu birkaç soruya örnekmiş. Bana çok farklı geldi:)

  • Paylaş
2

Hakan Köse, Birincisi tamam ama 2. sinin cevabini merak ettim dogrusu :)

Şaman, İlki kolaymış da ikincisini ben de merak ettim.

Namazlarınızı cumadan cumaya mı kılarsınız yoksa günde beş vakit mi sorusu sorulmuş en stratejik soruydu.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1678 Görüntülenme9 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları