Bilmek istediğin her şeye ulaş

Duyduğunuz ilginç hastalıklar nelerdir?

fil hastalığı
  • Paylaş
1

İlginc Adam, Bende duymuştum bunu askerde... Revirdeki Asteymen bana bu hastalığa yakalandığı mı söyleyince korkmuştum, ama hastahaneye gidince Albaylar bu hastalığın sıradan bir bot yüzünden olduğunu söylemesi beni rahatlattı :)

23+xxx süper dişi
  • Paylaş
1

Abcd Efgh, :D süper duymuştum lisede o zamanda patlatmıştım kahkahayı

Necrotizing fasciitis
  • Paylaş
5

Abcd Efgh, bize bilgi verebilir misin burda...

Taypan Erduran, tabi veririm. bir çeşit ilkel bakteri şekli. normal bir hastalığa sebep olmuyo halk arasında yamyam bakteri olarakta bilinir. bakteriler bildiğin insan derisini sadece bir kemik kalana kadar yiyor. bunu yavaş yavaş yapıyor fakat hergeçen gün derinin inceldiğini ve kas dokusnun arkasındanda kemiklerini gözüktüğünü görebilşyorsun. bi bakıma canlı canlı insanı bitiriyor. tüm vücuda yayılmasıda söz konusu fakat yayılaman zaten insan ölmüş oluyor. sebebide dediğim gibi tüm canlı yumuşak dokuyu kemirmesi. resimlerde paylaşıcam şimdi fakat sakıncalı resimler bu yuzden midesine güvenmeyenler resımlerı açmasınlar. sarawakeyecare.com/Atlasofophthalmology/neuroophthalmology/necrotizingfasciitis.jpg
iill.net/necrotizing-fasciitis
medscape.com/content/2003/00/46/09/460909/460909_fig.html

Abcd Efgh, Neyse ben de açmadım. Allah kimsenin başına vermesin kötüymüş...

Taypan Erduran, ama hastalığı anlamak için resimleri açmak gerek diyede düşünüyorum :D

Abcd Efgh, benim hastalığımı anlamak için resimlere bakmak gerekmiyor. O halde başkalarının hastalığını anlamama gerek var mı bilmiyorum. Sadece öğrenmek istedim :)

sevisme hastaligi
  • Paylaş
1

Abcd Efgh, hadi ya bilimsel adı ne nasıl oluyormuş?

bedenin her hangi bir organı reddetmesi.
  • Paylaş
2

Abcd Efgh, bir de açıklama yaparsanız rica etsem...

Ne Mutlu Türküm Diyene, reynaud el,ayak,burun,kulaklarda kızarma morarma ile oluşan bir hastalıktır. Soğuk yerlerde yaşayan insanlarda özellikle bayanlarda görülür. Bazen stresten olabilir. Soğuğa maruz kalan yerler önce uyuşur sonra beyazlaşır ve sonra kızarır ya da morarır. Şişliklerde olabiliyor. Kalsiyum ilacı kullanılabilir. Soğuktan korunmalıdır bu hastalıktaki insanlar. eldiven,atkı,şapka vs.. Akdeniz ikliminin olduğu yerlerde yaşamaları tavsiye edilir.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

818 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları