Bilmek istediğin her şeye ulaş

Duygu sömürüsü ile nasıl başa çıkılır?

Ancak sürekli duygu sömürüsü peşinde olan köpeklere de yapılması gerektiği gibi dikkat sarf etmeyerek, görmezden gelerek bunlar da olmuyorsa mekan değiştirerek baş edilebilir. Tabii burada vicdan önemlidir, ilgi dilenen insanı ilgisizliğinizle siz o hale getirmişseniz, ilgiyi neden bahşetmediğinizi de tartmalısınız. O insan ilginizi çekmiyor olabilir, o zaman nihai bir şekilde duygusal ilişkinizi bitirmenizde her iki taraf için de yarar vardır.
  • Paylaş
Iki tane kulagin oldugunu hatirlaman gereken acil durumlardan biridir. Onlari Giris-cıkış olarak kullanmalisin. Aksi halde kimse yapmadan bir tukenmez kalem alip alnina "enayi" yaz.
  • Paylaş

Başka bir konuya odaklanarak

kişinin kendi sorunlarını karşı tarafa çok değişik bir uslüpla anlatarak

  • Paylaş
1

Figen Açıkgöz, duygu sömürüsü bende çok işe yarıyor. en sevmediğim özelliğim bu hatta. hayır demek çok zorlaşıyor. yanıtınızdan anladığım kadarı ile karşıdakine fırsat vermeden kendi sorunlarımdan mı bahsedeceğim? pek becerebileceğimi zannetmiyorum :)

Ona aciz bir amip olduğunu hatırlatarak başa çıkabilirsin. Kendine güveni olmayan, bir asalak olduğunu ona anlatabilirsen, karşındakinde biraz olsun da vicdan varsa işe yarar. Yoksa tüm ilişkini kes gitsin. Bütün hayatın boyunca kendi aciz ve asalaklığını seninmiş gibi gösterip yaşamaya devam eder.
  • Paylaş
1