Bilmek istediğin her şeye ulaş

E-ticaretin geleceğini nasıl görüyorsunuz?

E-Ticaretin sonu Tamamen Mobile Ticarete dönecek gibi duruyor. Bazıları Mobile Ticarette E-Ticaretin bir parçası deseler de, bana bu konuda ben her seferinde yanıldıklarını şiddetli bir ses tonuyla belirtmişimdir. Düşüncelerim günümüz alt yapı sistemlerinden GSM operatörleri asla vazgeçilemeyecek kurumlar gibi gözüküyorlar, bu sebepten ötürü gelişen ve değişen mobil sistemlerden nemalanmaları çok yakındır diye düşünüyorum. Ya GSM operatörleri tamamen yok olacak, ki bu zor gibi duruyor, ya da gelecek zamanlarda GSM operatörleri sahipleri çok güzel paralar kazanacak = ))
 • Paylaş
E-ticaretle birlikte kargo sektörünün gelecegini de çok iyi görüyorum diyebilirim :)
 • Paylaş
2

Vlkn, Parayı vursam kargo firması kurarım :)

Alper Altuğ, Borsaya kote olan kargo şirketi varsa hisselerini alalım ;)

2012 büyüme tahmini %50
 • Paylaş
Özellikle batıda daha fazla kazanmak için daha çok çalışıp fazla mesai ile kazancını katlamak isteyen bireylerin artması sonucunda bu kişilerin avm gezmek yerine e-ticaret yolu ile yaptıkları alışverişin hızla arttığından bahsedildiğini okumuştum bir yerlerde.

 • Paylaş
Kişiselleştirilebilir ürünler eticarette fark yaratacaktır.
 • Paylaş
Devamlı hızlı bir ivme ile büyüyen bir pazar. Kuşkusuz ki gelecek seneler de yerini daha kolaylaştırılmış sistemlere bırakacaktır ama e-ticaret kavramının tükeneceğini sanmıyorum. Mobil olsa da e-ticaretin yapısı değişemez. Sonuçta verilen hizmetin türü aynıdır. Bir de rekabet ortamından bahsetmek gerek. Artık biraz bu konuda bilgisi, biraz parası olan herkes bu işe girebiliyor. Başarılı olup olmadıkları hakkında bir şey söyleyemeyiz fakat internet girişimlerinin en basite indirgenmiş başlangıcı bence e-ticaret sistemidir. Cebinde 2000 tl si olan hazır bir sistemi alır, tedarikçisini ya kendi bulur yada onu da hiç tanımadığı bir yerden çeker sonuç olarak bir sisteme sahip olur. Ama şu da var ki yönetim çok önemli. Sistemi kurmak basit, yönetmek zor olan kısım...
 • Paylaş
E-Ticaret hızla büyümeye devam ederken önümüzdeki 5 yıllık süreç içerisinde mobil ticaretin çok hızlı yükseleceğini düşünmüyorum. Mobil ticaret'in; anlık ve acil ihtiyaçların satışına cevap vereceğini düşünüyorum.
Örneğin: Yemeksepeti, Çiçeksepeti vb.
 • Paylaş
Bence kullanımı artacak. Pizzayı bile internet'ten sipariş veren bir insan olarak, online alışverişin de artacağına kanaat veriyorum.
 • Paylaş
E-ticaretin kaderi facebook ve taşınabilir aygıtlar için gerçekleştirilen uygulamalara yönelmektedir. Facebook içerisinde milyonlarca üye olması kolay ulaşabilirliği sağlıyor. Taşınabilir aygıtlarınsa bir yere bağlı kalmama güzelliğinden yararlanılarak insan yolda yürürken, arabada otobüste, tatilde bir ürün satın alabilir duruma gelecektir.
 • Paylaş
E-ticaret çıktığından beri esnafların işi düşmüş bulunmaktadır bugün her aradınız ürünler İnternet mevcut
 • Paylaş
İnsan hayatını kolaylaştırmaya yönelik "güvenli" her şeyin geleceğine umutla bakılabilir.
 • Paylaş
1

Selçuk Tasalı, her sey orda ...ticaretin kendisi artık sanal dunya da

E-ticaretin sabit bir ivmeyle büyüyeceğini düşünüyorum. Artık lazım olan ne varsa önce internetten arıyoruz. Özellikle de googleda ki bu ayrı bir konu olmalı. Aklınıza gelebilecek herşey internette satışta ve ayrıca teslimatlar bile şimdi kapıda oluyor. Yakın zamanda alışveriş için hiç dışarı çıkmanıza gerek kalmayacak. Çalışanlar için iş imkanını da internet üzerinden eve taşısalar güzel olacak ama iş imalata gelince şimdilik tıkanıyor.
bu arada bende konferans koltuğu üzerine yeni bir site açtım. umarım beğenirsiniz.
konferansinemakoltugu.com/urun/seminer-s...
 • Paylaş
Biz inşaat yapı malzemelerini genellik ile dekorasyon alanında kullanılanların satışını yapıyoruz mesela ücretsiz numune gönderiminde bulunuyoruz m2 ürünlerinde, E-ticaret farklı sektörlerde hızla büyümeye devam ediyor ancak bu ülkede bazı şeylerin ilerlemesi ve nitelikli elemanların artması gerekiyor.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2818 Görüntülenme25 Takipçi13 Yanıt

Konu Başlıkları