Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ece Temelkuran, DÜĞÜMLERE ÜFLEYEN KADINLAR kitabında 'Gönlü kurakları biçeceksin ki kökünden, daha da kimseye zarar veremesinler. Yara açmaları mümkün olmasın --bizim gibilerde-- ' sözüyle neyi anlatmak istemiştir?

..sevgili Taylan, "DÜĞÜMLERE ÜFLEYEN KADINLAR" sorusuna verdiğin yanıtla seni yermek veya germek niyetinde değilim zira **FEMİNİSTLERİN ALAYI EŞCİNSEL YALANMI HOCAM YALANSA YALAN DE ERKEK DÜŞMANI BUNLAR BİR TELDE İKİ CAMBAZI OYNUYORLAR** avam havası gundi zihniyetindeki sözler (bana) içi şişee şişe bomm.. sesiyle patlamaya ramak bi balonu anımsatmakta. Öncelikle FEMİNİZM'i erkek düşmanlığına bağlayan EŞCİNSEL'likle taçlandıran (farzet ki bende bir eşcinselim bundan kime ne) ve CAMBAZ'laştıran (SOYTARI'da diyebilirsin tabii) aklı sorgulamak gerek. Her neyse, bir İP'te iki cambaz oynamaz tezinden hareketle nasıl bir kafa yapısına sahipsen artık zehir/zemberek mübareksin. Oy ben sana ölem, ver elin öpem. Sokak şiirbazı Rapun: ERKEKLERİ ÖLDÜRECEKTİK VİZELER ÇIKTI derken senin saçma tespitlerine güldüğüm kadar Rapun'un haklı/haksız serzenişlerine gülemezdim. Son olarak sana önerim; "KAYBET BU ÖFKENİ İÇİNDE SAKLI KALSIN" şarkısını bir kuplecik dinle sinirlere iyi gelen bayıltıcı bir etkisi varımış ;)
 • Paylaş
2

Tahtasi Eksik, al sana bi kaya nerene istersen orana daya........ yorum süperrrrrr 👍👍☝👍👍

Taylan Dağlı, Ben genelinizi suçlamak istememiştim sizi çok fena kızdırmışım özür dilerim :(((((

Ah ece ah, medyamızım ne tatlı hatunu olacaktın az daha, lakin kendini liberal sanan tüm liboş gazeteci ve yazarlarla aynı akıbeti paylaştın. Halbuki bu kafa 60 yıldır iktidar Türkiye de, seninle işleri bittimi şutlarlar bunu nasıl ıskaladın da kurmaca deliller olduğu aleni olan davalarda cahilce taraf oldun, yandaş oldun. Halbuki sen yandaş olamazsın bile sadece kullanmak için idealdin onlarda Allah var seni tepe tepe kullandılar, etinden sütünden faydalandılar sende karşılığını aldın tabi yandaş olmanın. İşin bitince de KOVULDUN.

Bu ece temelkurana bir notttu belki denk gelir okur.

Gelelim aforizmasına, kendini, kalemini satan her gazetecinin uydurma aforizmacıkları gibi sıradan bir cümle öyle derin düşünmeye gerek yok belliki yediği kazığın etkisi ile biraz morali bozuk kendini saf ve temiz ilan etmenin peşinde. Öyle olmadığını kendi biliyor ama hacı .
 • Paylaş
2

Hakan, Cidden yaa, amma kasmışım dimi. :-)

Abi sorunun Ece Temelkuranla ne alakası var yazar burda bi kadını anlatıyo kalbi incinmiş aşkı kaybetmiş bi kadının yollara düşüp aşkını ziyan eden herkesten intikam alması duygusu hesap sorması falan. Feministler erkek düşmanıdır alayı eşcinseldir bunlar ağıza alınmayacak çirkin şözler insanları olumsuz yaftalayan şeyler eyvallah gönlü kurakları biçeceksinki kökünden dahada kimseye zarar vermesinler aforizmasında hakana hak veriyorum amenna belki kuyruk acısından medyaya yüklenmiş olabilir. Olay döngüsü toplumlarda süreğen kaygılara yol açabilir diye düşünüyorum. Bir telde iki cambaz oynamaz adamım sen oynayabiliyosan helal derim buyur çık oyna bizi soytarıda ettin ya laaaaa allah senden razı gelsin bütün soytarılara ölüm kusan nefret suçları lugatında tarihe geçiş yapcan adamım :)
 • Paylaş
1

Taylan Dağlı, ateşi harla abisi körükle :)))

Kitabı okumadım. Bu nedenle tırnak içindeki cümleden ilk anladığım; duygusuz, hissiz insanları yok edeceksin ki hassas, narin,duygusal insanları incitmesinler...
Cümle için yorumum ise; çok acımasızca bir söylem. Gönlü kurak diye nitelendirdiği kişilere yapmak istediği eylemle birbirlerinden farkları olmadığını gösteriyor.
 • Paylaş
Bir o bir de öbürü var. Bu yandaş kaypakları okumuyorum, sanatçı ne yandaş ne de kaypak olmalı. Cümlesi de yandaş sanatının sığlıklarında karaya vurmuş zati. Kalbini kırmışlar aplanın, kalp kıranları gebert (mecazidir, yani en azından öyle olmasını umuyorum ama bu kaypaklarda bilinmez) kalbin kırılmasın diyor da acaba apla çok kırılgan kalp sendromundan mı muzdarip bilemiyorum. Malum yandaşlar hep mağdur, hep kalpleri kırılır. . .
 • Paylaş
Devrimciğim sorularınız çok komplike çok beğeniyorum sıkı takipçinizim lakin ben bu aralar ambivalans durumları yaşadığımdan sorunuz karşında ambole oldum. Bu kaç cümle ekliyimde dostluğumuz baki kalsın....sanırım bu sözlerde anlatılmak istenen gereksiz ve size duygusal anlamda zarar veren insanları hayatınızdan çıkarın ki daha kaliteli insanlarla yolunuza devam edebilesiniz demek istemiş olabilir. Bizim gibilerden kasıtta ruhu narin gönlü pek insanların acı çekmeyi hakketmedikleri yönünde olabilir mi?
 • Paylaş
3

Devrim Deniz Bardakcı, ..Güzinciğim sizinde verdiğiniz yanıtlar HALET'İ RUHİYATINIZ itibariyle pek bi sofistike :D

Tahtasi Eksik, Güzinnnnn annem iyi olsun görüşelim arayı açtık özledim valla :))

Güzin Turhan, tamam canım bende özledim :)) görüşelim

Okumadım ama cümle iyiymiş.
Buradan hareketle; Vereceği kararda iyiyi veya kötüyü tercih etmesi sonucu bir kar-zarar elde etmeyeceği halde kötüye yönelen şahsiyete öyle bir vuracaksın ki abayı her aynı karar anına geldiğinde hatırlayacak bu abayı. Bir daha düşünecek. Kurtulamayacak bu hayat dersinin ezberinden. • Paylaş
Hayatınıza giren kötü niyetli insanların ağzının payını verin ki ruhunuzu işgal edemesinler ve aynısını bir başkasına da yapamasınlar demek istemiştir diye düşünüyorum. Bizim gibilerden kasıt biz kadınlardan bahsediyor, kadınlar üzerinden toplumsal baskıya isyan ediyor.
 • Paylaş
Uzun uzadıya cümle kurmak gelmiyor bugün içimden. Özetle diyorum ki "Nabza göre şerbet. " taktiği veriliyor burada. Ancak diğer pek çok şey gibi bu tavır alış yöntemi de yeni sorunlar doğurur ki, orası da ayrı bir mesele. Kısa vadede sıkıntı çıkmaz herhalde.
 • Paylaş
Kitabı okumadım ama ilk cümleden hadım edeceksin bu adamları gibi bir yorum çıkardım :)
 • Paylaş
2

Jawair Chaker's, Aklımı okudunuz benimde aklımdan geçen hadım edilmek olmuştu 😆😆😆

Devrim Deniz Bardakcı, ..yok canım daha neler :)

Kadınlar çiçektir ve sevilmesi gerekir diyor bu sözlerden ince bir hayal kırıklığı seziyorum sevgidizliğe karşı duyulan mutsuzluk umutsuzluk ve çaresizlik hepsi bi arada yani kafının vizyonu ve misyonu bellidir mutluluk huzur denilen kavramları doğru algılamak gerekir.
 • Paylaş
6

Tahtasi Eksik, ne biliim işte yazdım he de gitsin ;))

Devrim Deniz Bardakcı, ..tahtası eksik? Çiğdem?

Tahtasi Eksik, benim hacii ben çiğdem ;))

Devrim Deniz Bardakcı, ..hımmm sen olduğunu tahmin etmeliydim.

Tahtasi Eksik, seni her türlü bulurdum hacii ;))

Aşkın uğramadığı bir yaşam sürdüğü için kendisinin başkalarına zarar verdiğini söylemek istemiş herhalde
 • Paylaş
Düğümlere Üfleyen Kadınlar kadınların kalbi kırılmadan nasıl sevileceğini anlatan bi kitap olaya toplumsal açıdan bak gördüğün biz erkek milletinin topunun canı cehenneme diyen kin nefret ve öfke duyguygusuyla erkeklere ölüm düşüncesi ile yanıp tutuşmalar var ece temelkuran feministtir erkekleri sevmemesi normal sosyalist enternasyonalizmin kucağından ayrılıp idealist düşüncelerini karaladığı kalemiyle birlikte hoop yandaş basına peşkeş çekmiş kaypak bi gazeteci müsfettesi
 • Paylaş
4

Devrim Deniz Bardakcı, ..bahçelerde maydanoz gel bize bazı bazı

Taylan Dağlı, FEMİNİSTLERİN ALAYI EŞCİNSEL YALANMI HOCAM YALANSA YALAN DE ERKEK DÜŞMANI BUNLAR BİR TELDE İKİ CAMBAZI OYNUYORLAR :))))

Tahtasi Eksik, Laf-ı bay daglı güzaf ne güzel şeydir şu cehalet her bi şeyi biliyosun ;))

Güzin Turhan, taylannnnnnnnnnnnnnn -1

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

283 Görüntülenme12 Takipçi13 Yanıt

Konu Başlıkları