Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ege üniversitesini mi yoksa Dokuz Eylül üniversitesini mi tercih edersiniz ve neden?

ege.. çünkü ben orda okudum ;) kampüsü var ve güzel...bahar şenlikleri de..
 • Paylaş
puanım yetse yazı tura atardım.
 • Paylaş
Ayrıca çok şanslı bir zamanda üniversite sınavına girdiğimi belirtmek istiyorum. Şimdi puanlara baktım da, mühendisliklere girmek eskisine göre ciddi olarak daha kolay olmuş.
Hemen size bir örnek.
Benim zamanımda (2002-2006) Ege Üniversitesi Makine Mühendisliğine 18 bininci arkadaşım girmişti. Şimdi bakıyorum 31. 209. Kişi girmiş. Aradaki fark çok ciddi.
Benim mezun olduğum üniversite Ege Bil Müh. 38 bininci olarak girmiştim. Şimdi 68 bininci girmiş. Arada resmen farkın kralı var. "ortalıkta çok mühendis var. Öyle itü, odtü felan çok da önemi yok. Önemli olan kendini geliştirebilmek. İşveren bakıyor bu adama ne yapmış, ne biliyor diye. yazdıklarım devlette çalışacaklar için geçerli değildir. İster bozok üniversitesi mezunu ol, ister boğaziçi mezunu ol. Devletin gözünde farkın olmaz.

 • Paylaş
Özel sektörde sıfır eleman halinizle mezun olduğunuz üniversite, not ortalamanız, CV'nize ekleyeceğiniz ön yazınızdan sonra oldukça önemlidir. Değil diyenlere pek katılamıyorum, işveren olarak ikinci kriterim olur. Sonraki senelerde siz tecrübe kazandıkça tabii ki üniversitenin önemi azalacaktır ama hiçbir zaman sıfır olmayacaktır. ODTÜ'nün, İTÜ'nün, Boğaziçi'nin önemi uluslararası başarıları sürdükçe devam edecektir. Sonuçta o başarılar sağlam akademik kadrolarla gerçekleştiriliyor Gelelim sorunuza işim gereği ben de bir çok farklı üniversiteden mühendisle çalıştım ve yukarıdaki üçü hariç Dokuz Eylül ve KTÜ mezunlarının benim ölçülerime göre oldukça iyi eğitim almış olduklarını fark ettim. İnşaat Mühendisliği okumak istiyorsanız Dokuz Eylül üniversitesinin iyi olduğunu söyleyebilirim, Ege Üniversitesinden biriyle çalışmadığım için ona yorum yapamayacağım. Diğer bazılarına katıldığım nokta kendinizi geliştirmenizin zorunlu olduğu, üniversite size çok da bilgi vermiyor gibi görünüyor olsa da bilgiyi nasıl bulup kullanacağınızı öğretir. Gereken bilgileri toplamak ve kafaya yazmak tabii ki sizin işiniz.
 • Paylaş
Ege. annem babam orda okumuş.
 • Paylaş
ben dokuz eylülde okudum ama çoğu bölüm ege üniversitesi içinde bir yerlerde dağınıktı... tabiki ege diyebilirim o yüzden... ama şu anda bile dokuz eylülün kampüsünde bir çok şey eksik onlarda anca bir 5-10 sene içerisinde anca olacak.. işte o zaman dokuz eylül diyebiliriz ;)))
 • Paylaş
bölümüne göre değişir . tıpsa farketmez mühendislikse ege gibi
 • Paylaş
ege... dokuz eylüle geldiğine pişman olursun tabi biraz olsun sosyal bir insansan...
 • Paylaş
Ege üniversitesi . Denize daha yakın :)
 • Paylaş
Kampüs olarak tabi ki EGE ama eğitim olarak 9 Eylül derim...
 • Paylaş
1

Deniz, Benim okuduğum yıllarda eğitim kalitesi oldukça yoğun ilgi görüyor du seçilmiş sayılı hocalarımız vardı o dönemde ama şuan ki durumunu bilemediğim için yorum yapamacağım.çok duydum kardeşim için de çok ısrar etmistim o İTÜ tercih yaptı Şuan bunu duymak bile üzücü

Deü deyim lakin ege daha bir başka başta cok büyük be hey yavrum hey adam sokmus metroyu kampüsün içine mis
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2193 Görüntülenme12 Takipçi11 Yanıt