Bilmek istediğin her şeye ulaş

Eğer kadın egemen bir toplumda olsaydık kadınlar erkeklere şiddet (fiziksel, duygusal, psikolojik) uygular mıydı?

Bence zaten erkeklerin egemen olmasının sebebi fiziksel olarak güçlü olmalarıdır. Bundan dolayı eğer kadın egemen bir toplum olursa kadınların güçlü olması gerekir. Her hangi taraf bir şekilde güç elde ettiğinde ister istemez diğer tarafın ezileceğine inanıyorum. Şuanda da erkek fiziksel olarak üstün olup şiddet uygulasa bile bazı kadınlar da duygusal ve psikolojik olarak güç gösterisi yaparak karşı cinsi alt ediyor bir şekilde baskı uyguluyor.
Baskı ve şiddet güç dengesi olmayan yerlerde kaçınılmazdır.
  • Paylaş
Bence erkek egemen bir toplum olmaktan artık uzak bir toplumuz. Erkeklerin şiddet uygulaması o toplumun erkek egemen olduğunu değil insan iletişimi ve davranış problemleri olan bir toplum olduğumuzu göstermektedir... . .
  • Paylaş
1

Sengoz, Bütün yönetim sistemlerinin, tüm kamu ya da özel sektörün sporun medyanın erkeklerin elinde olduğu ve kadınlarında bu sistem içinde kendilerine yer bulduğu düşünülürse daha bi 1000 yıl daha erkek egemendir.

Egemenliği cahil bir kitleye verirsen yöneleceği araç her daim şiddet olur. Yani erkek gibi kadın da şiddete meyilli olabilir, bunda şaşılacak bir şey yok.
Aslına bakarsanız şu anda aile mahkemeleri koridorunda fiziksel olmasa da, birbirlerine farklı yönlerden şiddet uygulayan bir çok erkek ve kadın var. Sonuçta şiddet insanın bir defosu, sadece erkeğe veya kadına ait görerek de çözülemeyecek.
  • Paylaş
Bence erkek evrimsel görevi gereği şiddet uygulayabilen cins, kadınsa anne olup kurallar koyabilen cins. Kadınların şiddet uygulamasına zaten gerek olmaz yeteri kadar baskı uygulayarak erkekleri dizginlerlerdi. Sonuçta doğurma boykotu yapan kadın tüm neslin ölümüne sebep olabilir, erkekler dahil. Kadın egemen bir toplumda hem kadın hem de erkek bu temel gücün kadında olduğunu bilip ona göre davranırdı.
  • Paylaş
Her ne kadar kadın egemen bir toplum olsa da kadın yapısı gereği naiftir ve ne yazık ki istisnalar hariç bir erkek kadar fiziksel gücü yoktur. Kadın mantıklıdır ve mantık yoluyla bu egemenliğini elinde tutmasını bilir. Duygusal yönü de erkeklere göre daha ağır basan kadın kendini korumak ya da benzeri durumlar haricinde erkeğe karşı fiziksel duygusal ya da psikolojik bir baskı uygulamazdı fikrimce.
  • Paylaş
Erkekler sadece fiziksel şiddet uygulayabiliyor zaten .. Duygusal ve psikolojik şiddeti erkekler uygulamayı beceremezler fiziksel üstünlükleri ile çözmeye çalışırlar .. Haa kadınlar fiziksel güce sahip olsaydı ne olurdu ? Bence bu seferde erkekler duygusal ve psikolojik güce sahip olurlardı ve kadınlar erkeklerin rolünü alırdı bence .. Yani tam tersi olurdu ... Eeee ne de olsa insanız, doğuştan gelen kusurlarımız var fazlasıyla . .
  • Paylaş
Bu kadına veya erkeğe özgü bir durum değil aşırı güç sahibi olan kişiler bir durumda şiddete başvurabilir. , Bunun sonuncunda istisnalar kaideyi bozar mı bazen bozar tabi. . .
  • Paylaş
İstisnalar dışında bunun olacağını sanmıyorum. Yani en azından fiziksel şiddet için bu böyle. Ama duygusal ve psikolojik şiddet, cinsiyetten bağımsız insanın insana yaptığı bir şey.
  • Paylaş
Ahlaki olgunluğa ulaşamayan kadın ve erkek farketmez şiddet uygular
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

141 Görüntülenme11 Takipçi9 Yanıt