Bilmek istediğin her şeye ulaş

Eğer kadın ve erkekler eşitse, neden tarih boyunca erkekler çok daha zorlu şeyleri başarmışlardır?

İlk önce sorunuz çok genel olmuş. Hangi zorlu şeyleri başardıklarını belirtseydiniz cevabımda ona göre olurdu. Şimdi algıladığım biçimde cevaplayacağım.
Hiçbir zaman eşit olmadık, olamadık. Çünkü eşit de değiliz! Kadın yaradılış itibariyle daha narin ve beden olarak daha zayıf yaratılmıştır. Bedenen daha güçlü olan erkek bu gücünü her şekilde kullanmıştır. Bu nedenle kadın, erkek hegemonyasında hep ikinci planda ve hatta bazı toplumlarda insan yerine bile konmamıştır. En temel hakkı olan eğitim ve öğretimden uzak bırakılmıştır. Kendisini birey olarak algılayamayan, sadece kendisine sunulan hayatı yaşamaya çalışan bir kadından dahice başarılar beklemek pekde mantıklı bir yaklaşım olmasa gerek.
  • Paylaş
Kadın ve erkek sadece yasalar karşısında birey olarak eşitler. İşledikleri suçun cezası aynı ama diğer hiç bir açıdan eşit olmadıklarını düşünüyorum bende.

Ayrıca Sabiha Gökçen, Prenses Diana, Süreyya ağaoğlu, Tansu Çiller, Afet İnan gibi kadınların başarıları da unutulmamalı.

  • Paylaş
Güç sorumluluk demektir aynı zamanda.dolayısıyla kendilerini sorumlu hissettikleri için taşın altına ellerini sokmuşturlar.
  • Paylaş
O zorlu işleri başarmış tüm erkekler mutlaka bir kadından darbe yemiştir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

853 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt