Bilmek istediğin her şeye ulaş

Eğitim de anadil kullanımı mı yoksa yabancı dilde eğitim mi yaygınlaştırılmalıdır?

"Eğitim de anadil kullanımı mı yoksa yabancı dilde eğitim mi yaygınlaştırılmalıdır ? " (İsmin de halini ifade eden "de" birleşik yazılmalı, soru işaretinden önce boşluk hiçbir dilde yoktur.)
Sorudaki hatalardan da anlaşılacağı gibi öncelikle akademik eğitime kadar çok daha sıkı bir anadil eğitimi şart. Akademik eğitimde ise tabii ki en çok, güncel ve kaliteli akademik malzeme hangi dilde mevcutsa o dilde eğitim verilmelidir ki öğrenci ya da meslek sahibi yayın takip edebilsin.
  • Paylaş
Her ikisi de?

Her insan anadiline hakim olmalıdır. Başka bir dil öğrenmenin -bence- şartlarından biridir bu. Daha kendi diline hakim değilken bir insandan başka bir dilde hakimiyet sahibi olmasını bekleyemeyiz. Bunun yanında yabancı dilde eğitim ve yabancı dilin eğitimi de bir o kadar önemlidir. Yabancı dil eğitimi küçük yaşlardan itibaren başlamalıdır. Yabancı dil öğrenmek kişinin dünyaya açılmasını sağlar. Lise ve Üniversite seviyelerinde yarım zamanlı veya tamamen yabancı dil eğitimi kişiye alanında kendini geliştirme, dünyadan haberdar olma ve dünyaya açılma gibi imkanlar verir. Yani bana sorarsanız iki seçenek birbirinden ayrı düşünülemez.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

53 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları