Bilmek istediğin her şeye ulaş

Eğitim sistemi şu an ne durumda ve öğrencilere düşen pay nedir?

Eğitim sistemi şuan pek iyi durumda değil ne zaman ne olacağı hiç belli olmuyor bi bakıyorsun sınav sistemi değişmiş bi bakıyorsun sınav kalkmış vb. öğrencilere düşen tek pay çalışmak bence çünkü dediğim gibi ne zaman ne olacağı belli olmuyor. Öğrenciler sistem kurbanı oluyor bu durumda.
  • Paylaş
Öğrencinin payını bilmiyorum ama bizim 'öğrenciye düşen pay' hakkında 'ne düşünmemiz gerektiğini' düşündüklerini söyleyebilirim, sorgulamamak.
Düşünsene geçen sene böyle olacak diye çalıştığın sınava bu sene gireceksin, bir de bakıyorsun sistem değişmiş. Bütün bir yıl şikayet ettiğinde kaybedenin sen olacağını anlarsın; ama aslında kaybettiğin sorgulama, düşünme ve eleştirme eylemi. Durumu kabullenme, normalleştirme...

Bilmem fark ettiniz mi, her yıl değişen, Milli Eğitim Bakanlığı bir gün çıkıp da "Çocuklar siz eğitim sisteminden ne bekliyorsunuz? " dediler mi? Hayır demezler, demeyecekler. Daha genel bir sonuca varacak olursak, bu durumdan yola çıkarak, eğitim sisteminin düzelmeye meyilli olmadığını da göz önünde bulundurursak, Türkiye'nin yakın gelecekte hiçbir zaman o 'parlak günleri' göremeyeceğini söyleyebiliriz. Tabi ki biri gelip bizi kurtarmazsa. Hayır, eskisi gibi değil, kimse bizi kurtarmayacak, kendimizi batırıyoruz kimi suçlayabiliriz ki?
  • Paylaş
Oturmayan bir sistem var. Zaten bir sistemin oturması için gerekli olan zaman dilimini vermiyoruz her gelen bakan 1-2 oynama gerçekleştiriyor sistem üzerinde. Neyin ne kadar yapılacağı ne zaman olacağı hiç belli değil ne şekilde çalışmamız gerektiğini bilmiyoruz. Öğrenciler çaresiz şikayet ederek bir şey değişmiyor.
  • Paylaş
Yirtindim yirtindim sinaw incesi stres sebebiyle mide bulantilari sinawdada heyecan al sana sistem işte saygilar...
  • Paylaş
Türkiye'de eğitim sistemi şu an="System, what system? Where is the system? "

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

285 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları