Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ehliyet kursları sizce yeterli midir?

Cem'in söylediğine katılıyorum.Ehliyet kursları herkesi usta bir sürücü yapmak için değil temel bilgileri ve kuralları öğretmek için vardır.Yeterince ciddiye alır ve kendinizi geliştirmeye çalışırsanız iyi bir sürücü olursunuz.
  • Paylaş
Ehliyet kursları gereksiz ve yetersizdir. Teorik ehliyet sınavı son gece oturup çalışarak geçilebilir. Direksiyon eğitimleri de genellikle yetersizdir. Sınavı geçecek kadar öğretir. Asıl sınav İstanbul trafiğinde makas atan arabaların arasında gitmek, buraya park edilinemez denilen yerlere arabayı sokuşturabilmektir. Bunların hiçbirini veremez ehliyet kursları. Zaten herkesin çevresinde ehliyet alıp ta araba kullanamayan bir sürü insan vardır.
  • Paylaş
Yeterli olsa kapılarında ehliyetlilere şehir içi direksiyon dersi verilir yazmazdı dimi ?
  • Paylaş
Bu kadar kazanın olduğu ve bunların coğunun trafik kurallarına uymamaktan kaynaklandığını düşünürsek pek yeterli değil gibi
  • Paylaş
Ehliyet kurslarında hiç bir şey öğretilmediği gibi ehliyet sınavı da hiç bir şeyi ölçmez. Teorik sınavda ezbere dayalı olan testlerden geçmek için yanlış hatırlamıyorsam beş hak veriliyor ve zaten hep aynı sorular soruluyor. Sakin bir yolda araba kullanmak da iyi kötü direksiyona bir iki kez oturmuş herkesin yapabileceği bir şey. Ama gerçek hayatta o kadar saçma hareketler,yanlışlar yapıyor ki sürücüler kendi bilgisizlikleriyle başkalarının da hayatlarını tehlikeye atıyorlar. Bu bilgisizlik,tecrübesizlik,hatalar,kazalar da kursların ve sistemin yetersizliğinin kanıtıdır.
  • Paylaş
Ehliyet kursları kesinlikle yeterli ve gereklidir.. Arkadaşların tepkilerini de anlıyorum. Fakat buradaki eksiklik halkımızın eğitime olan bakış açısıdır. Bu ülkede eğitimciler bile eğitime formalite olarak bakıyor. Zira yıl sonu seminerlerini bile ciddiye almıyorlar.. İngilizce kurslarına gidenler dersleri formalite görüyor.. bilgisayar kursuna gidenler de öyle..Program öğrenmeye gidenler de.... Hem ders veren öğretmenler hem de dersleri almak isteyenler profosyonel olarak öğrenmeye ve öğretmeye çalışırsa ,dersler fazlasıyla yeter... Zira ehliyet teorik derslerinin yanında tam on günlük pratik dersler de veriliyor... Bu derslere katılım oranının sadece yüzde 15 olduğunu biliyor muydunuz?
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1034 Görüntülenme10 Takipçi6 Yanıt