Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ekmekle birlikte yiyebileceğimiz hazırlaması kolay tarifler nelerdir?

Ekmek Pizzası benim favorimdir. Canı pizza çeken bir yavrucağın annesiyle bulduğu bir çocukluk tarifidir. (ayşecik ben oluyorum:)
Yıllar sonra gördüm ki tek ayşecik ben değilmişim. :)
Tarifimiz:
Öncelikle bir fırın tepsisine fırın kağıdı yayılır. Ekmek dilimleri tepsiye yerleştirilir. Bir kapta biraz zeytinyağı, salça ya da domates sosu (eğer salça kullanacaksanız biraz sulandırın), 1 yumurta akı, tuz, baharat(kekik tavsiyemdir) koyup karıştırın. Bu karışımı ekmeklerin üzerine sürüp 180 dereceye ayarlanmış fırına sürün. Su sırada sucukları halkalar halinde kesin ve 5 dk pişen ekmeklerin üzerine koyun. Dilerseniz başka malzemeler de koyabilirsiniz. O da pişerken dilim şeklinde kestiğiniz kaşarları tepsiyi fırından çıkarıp ekmeklerin üzerine koyun. Fırının fişini çekin ve tepsiyi fırına koyun. Kaşarlar çok erimeden tepsiyi fırından çıkarın. Servise hazır. Afiyet olsun... :)

Ekmek
Tavsiyelerim: Her malzemeyi sırasıyla fırına koyup pişirirsen malzemeler daha iyi pişer. Önce sos sürülmüş ekmekleri, sonra sucuklu halini sonra kaşarlı halini. Ayrıca kaşarları resimdeki gibi rendelemek yerine dilim dilim kesip koyarsan yağı içinde kaldığından damağında daha iyi bir tad bırakıyor.
  • Paylaş
Fransız Tostu
Derin bir kapta bir yumurta ve biraz toz şeker çırpılır.Süt,tuz ve vanilin eklenir.Şeker eriyinceye kadar çırpılmaya devam edilir.Dilimlenmiş ekmekler bu karışıma yatırılır.Teflon tavada tereyağı eritilir,ekmekler arkalı önlü kızartılır.Meyveler ya da bal ile süslenir.

Ekmek

Bruschetta
2 diş sarımsak dövülür ve zeytinyağı ile karıştırılır.Bu karışım ekmeklere sürülür,tavada kızartılır.2 adet sert domates ve 100 gr. kaşar peyniri küp halinde doğranır.1 tutam nane,tuz ve istenilen baharatlar eklenerek karıştırılır.Karışım ekmekler üzerine paylaştırılır.

Ekmek

  • Paylaş