Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ekonomi 2.sınıf öğrencisiyim ve okul bitince iş alanımı pazarlama olarak seçmeyi düşünüyorum. Özel sektörde tecrübe şart. Peki ben nerden başlayabilirim?

Tecrübeden önce yabancı dil . Önce kişisel gelişimi tamamladıktan sonra iş kolay.
  • Paylaş
1

Hakan, Tespit olarak çok doğru ve yerinde, küçük bir muhalefetim olacak izninizle. Malum ülkemizde ki perakende sektörü pazarlamanın lokomotifi, soruyu soran arkadaş sanırım okul biter bitmez iş olanakları açısından yaklaşmış konuya ve malum olduğu üzere pazarlama da tecrübe aranan bir branş. İkinci dil yerine önce okulun son iki yılı içinde yapılacak 2 yıllık bir tecrübe (part-time bile olsa)okulun bitiminde sektöre kolaylıkla girmeyi sağlar diye düşünüyorum. Ama okul biter bitmez işe girmek yerine daha sonra iş aram lüksü varsa kişinin elbette ikinci bir dil daha doğru.

Pazarlama sektörü, nakit paranın kısıtlı olduğundan satılamayıp elde kalan malların veya piyasaya yeni girmiş malları belirli indirim kampanyaları ile tekrar satılmaya çalışıldığı bir sektördür. Cebinde parası olmayan müşteri, mağazadan alamadığını pazarlamacıdan niye alsın? Pazarlama sektörü ölü bir sektördür, iş garantisi yoktur. 2+2=4.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

238 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları