Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ekşi Sözlük'te nasıl yazar olunur?

Öncelikle eksisozluk.com adresine gidip bir üyelik kaydı oluşturmalısınız. Daha sonra önünüze gelen veya kendi belirlediğiniz başlıklara orijinal, çarpıcı yorumlar eklemelisiniz. 10 tane yorum ekledikten sonra editörler sizi değerlendiriyor. Sözlük kurallarına uyan ve orijinal yorumlar size puan katıyor. Eğer bu kriterleri aşabilirseniz yazar olma ihtimaliniz yüksek. Ayrıca hemen yazar olamazsınız çünkü sözlüğe fazla başvuru var.
  • Paylaş
Ekşisözlük şu an en eski ve popüler sözlük olması sebebiyle direk kayıt olduktan sonra yazarlığı onaylamıyor. Çaylaklık sonrasında 5-6 ay gibi bir süre onay bekleyebiliyorsunuz, ki bu süre sonunda da yazarlığınızın onaylanmama ihtimali çok yüksek. Bu konuda benim önerim itüsözlük ve uludağsözlük gibi alternatif sözlükleri takip edebilirsiniz.
  • Paylaş
Sayın Turan Söylemez (@turansoylemez) 'in de belirttiği gibi sözlük formatına uygun 10 entry girdikten sonra 10 000. gibi bir sıradan kuyruğa giriyorsunuz, entryleriniz sözlük formatına uygun bulunursa 1,5 sene sonra sözlüğe kabul ediliyorsunuz. Entryleriniz kısmen uygun bulunmazsa onları düzeltmeniz için size bir fırsat veriliyor, düzeltirseniz yine kabul görüyorsunuz. Üye olmak zor, üye kalmak daha zor, sanırım üç kez formata uymayan bir şey yazarsanız anında sözlükten uçuruluyorsunuz. Uçtum da söylüyorum :) alkollü halde hiçbir şey yazılmaması gereken insanın paranoyasını coşturan bir mecra...
sırada mıyım? Evet
tavsiye eder miyim? Bilmiyorum... .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

596 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt