Bilmek istediğin her şeye ulaş

Elder Scrolls serisini oynayan, seriyi hikayesiyle birlikte takip eden var mı?

Varsa seriye hangi oyundan başladınız?Düzenle
Bir ara ben takip ettim ama şimdi bıraktım
  • Paylaş
Bilgisayarımda Elder Scrolls: Skyrim oynayarak başlamıştım ama lanet olası Esbern Bug'ı yüzünden oynamayı bırakmıştım. Şimdi konsolda oynamaya başladım tekrar. Sindire sindire yan görevleri yapa yapa oynuyorum. Özellikle sağda solda bulduğum kitapları okuyorum oyun içinde, lore hakkında inanılmaz bilgi veriyor. Eski oyunların tamamını konsolda oynamak malum mümkün değil, benim de bilgisayarım şu aralar bozuk ama önümüzdeki aylar içinde laptopumu yeniledikten sonra oynamayı planlıyorum.:)
  • Paylaş
Seriyi takip etmedim ama geçen gün Skyrim V'in ilk bölümlerini oynamıştım. Neden sorduğunu da merak ediyorum soruyu biraz daha açarsan memnun olurum.
  • Paylaş
2

MESUT YALGIN, Aslında Elder Scrolls çok eski ve konusu güçlü bir seri, bir Star Wars hayranı Star Wars serisini nasıl takip ediyorsa ben de Elder Scrolls serisini hikayesiyle beraber aynı şekilde seviyorum. Skyrim güçlü grafikleri ve destansı müzikleriyle Türkiye'de seriye uzak kişilerin de gönlünü fethetmeyi başardı. Ben ise seriye 3.oyun olan Morrowind ile başlamıştım ama sonradan ilk 2 oyunu da oynadım. Kitaplarını okuyorum. Şu sıralar da Elder Scrolls Online oynuyorum. Bu seriyi seven ve hikayesiyle (lore) birlikte takip eden arkadaşlarla tanışmak ve bilgi alışverişinde bulunmak için bu soruyu sormuştum.

Balık, Anladım. Acaba hikayede farkettiklerimi "aynı şekilde farkeden var mı" diye düşünerek bi heyecan ile sana da sorayım dedim.

Ben "Açık Dünya" tipi oyunları araştırırken zamanının en popüleri olan Skyrm 5'i bir inceleyeyim dedim, normalde ilk amacım oyun oynama isteğinden kaynaklı fakat hikayesin de dikkatimi çeken bir durum garibime gitti ve oyunu biraz daha incelemek istedim..

Normal hayatta "tek tanrılı din" ve bu dinin prensipleri olarak "Paylaşma", "Gönül Kazanma" ve "Barış" anlayışı prensipler içerisindedir. Oyunda dikkatimi çeken şuydu , oyun başladığında "Çok tanrılı bir din" anlayışı dikkatimi çekti dikkat edersen infaz edilmek üzere olan bir şahıs birden faza tanrıdan yardım diliyordu. Sonra biraz ilerleyince karşına, üzerinde "Hırsızlık", "Büyü" ve "Savaş" isimli 3 tane yetenekten bahseden taş çıkıyor. Yani gerçek hayattaki din anlayışının tam tersi...

GERÇEKTE OLAN | OYUNDA OLAN
Tek Tanrılı Din | Çok Tanrılı Din
Paylaşma | Hırsızlık
Gönül Kazanma | Büyü Yapma
Barış | Savaş

"Vay vay vaaay" diyerek "bi bakim şu oyun firması neyin peşinde acaba" derken oyuna merak duyup takip etmiş oldum :) gerçi tam olarak oyunun konusuna bakmadım sadece ilk başta dikkatimi çekenler bunlardı. Yani oyunu ilgiyle takip etmemin başlıca sebebi hikayesinde bir gariplik sezmem.

Bir de o oyunda bu 3 tane taşa yaklaştığında müzik değişiyor ve aynen dediğin gibi alttan çok güzel müzikler veriyorlar. Özellikle bu taşlara yaklaşırken müzik değişiyor belki dikkatini çekmiştir. Zannediyorsun iyi bişeylerle karşılaştın :)

Biraz daha konuyu açmanı istememin sebebi buydu yani "acaba sende mi aynı şeyi farkettin" diye sormak istememden kaynaklı.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

120 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları