Bilmek istediğin her şeye ulaş

Elektrik insanı neden öldürür?

Evlerde kullanılan elektrik akımı 50 Hertz frekansa sahiptir. İnsanı çarpanda bu akım akım içindeki frekanstır. Sahip olunan frekans sayesinde kalp ritmi daha hızlı atmaya başlar. Bunun sonucunda ölüm gerçekleşir.
  • Paylaş
1

Enes doğan, Sercan bey Peki 550VDC insanı öldürmezmi? DC voltajda Frekans 0Hz dir.?
Sizin yorumunua göre Teorik olarak 0 Hz de öldürmemesi gerekiyor. Yanlış yok ama eksik var İnsan Vücudu bir dirençtir. Ve insan daima Yeryüzü ve Gökyüzü arasındaki akım geçişine maruz kalır. Ama bu akım seviyesi miliamper düzeyinde olduğu için Pek farkına varmayız bizi etkilemez. Ama Elektrik gerilimi Vucudumuzdan geçen akım oranını yükseltecek kadar yüksek olursa Bunun sonucunda en önce sinir sistemimiz felç olur yani kalp ve tüm kas sistemimiz kasılıp kalır çünki aşırı derecede uyarılmıştır.Bu sebeple kontrol kalemi olmayan zor durumlarda elektrik kablosuna elin dış kısmı ile temas edilir, çünki elektrik çarpması anında kaslarımız kasılacağı için avuçlar içeriye doğru kapanır. Üzerinden akım geçen her madde ısınır bu yüzden akım oranı ne kadar fazla olursa okadar çabuk sinir sistemimiz yanar Kanımızdaki sıvı oranı düşer kanımız pıhtılaşır , pıhtı kalbi tıkar ve kriz ile ölürüz. Ölmesekte kalıcı hasar kesin olarak kalıyor.Bu en iyimser olanıydı.

Yüksek elektrik kalp ritmini kesintiye uğratır ve kalp durur. Bu nedenle ölüm gerçekleşir. Bunun dışında yakma ve ısıya bağlı olarak ölüm gerçekleşir.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

921 Görüntülenme6 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları