Bilmek istediğin her şeye ulaş

Elektriklenen saçlar için önerileriniz nelerdir?

Erkek bayan için fark yaratıyor mu bilmiyorum ama son dönemde (yeni saç uzatmaya başlamış biri olarak) saç şekillendirici krem kullanmaya başladım. Saçlarım hem yeni uzamaya başladığı için (iğrenç geçiş evresi) hem de dalgalı olduğu için çok şekilsiz duruyor. Fakat saç şekillendirici krem duştan sonra saçlar nemli iken kullanılıyor. O an ne şekil verdiyseniz uzun süre o biçimde kalıyor, kuruduktan sonra da.

Jöle tavsiye etmiyorum, çünkü jöle saça çok zarar veren bir şey. Jöle, özellikle uzun saçlarda zaten pek işe yaramayacaktır ve kısa saçlara ise zarar verir.

Saç şekillendirici krem için örnek ürün bulamadım fakat bir de Wax denen ürünler var. Bu ürünler uzun süre kullanımdan sonra sorun yaratabiliyor saçlarda ama çok kullanmazsanız sorun olmaz diye düşünüyorum.

Elbette bu yazdıklarım erkekler için, kadınlar için önerileri ise bilenler versin ayrıca :)
  • Paylaş
Banyo esnasında saç kremi kullanın(tararken zorluk çekmezsiniz böylece saçlarınız daha az kabarır) . Saçlarınızı eskimiş sertleşmiş bir havluyla asla kurulamayın. Saçlarınızı havluya sürte sürte kurulamayın bu işlemi yaparsanız saçlarınızın elektriklenmesi kaçınılmazdır. Kalın bir tarakla yani dişleri kalın olan bir tarakla saçları tarayın, taramadan evvel saçların çabuk açılmasını sağlayan spreyleri kullanmanızı tavsiye ederim. Saçların uçlarını arada aldırın saç uçları çok çabuk kuruyor dolayısıyla bülbül yuvası gibi görünüyor saçınız. Saç kurutma makinesi kullanacaksanız makineyi saçınıza çok yaklaştırmayın. Saç uçları için onarıcı kremler kullanmanızı öneririm. Arada yağlarla maske yapın, Tozdan uzak durun, Çok fazla boya yaptırmayın, habire fön falan çektirmeyin. Hergün saçınızı yıkamayın saç diplerindeki yağın saça faydası var çünkü. Saçınızı sıcak suyla yıkamamaya özen gösterin. Asla jöle kullanmayın kel kalırsınız vallahi. =) Waxında jöleden farkı yok onu da önermem. Bir sürü marka var banyo sonrası şekillendirici ve aynı zamanda elektriklenmeyi önleyen en basitinden dove, pantene gibi...
Bunlar uzun saçlar için önerilerdi. Kısa saçlar için sayın Hakan Köse cevap vermiş efenim zaten =) .
  • Paylaş
Açıkçası saçlarım uzun ve kurutma makinesi ile de kurutmam. Çünkü bende baş ağrısı yapıyor. Havlu, maske, krem, vb... Konulardaki uygulamaları da yapıyorum. Jöleyi kullanmaya da mecbur kalıyorum. Çünkü saçlarım gür ve elektrikli. Şimdilerde bulduğum çözüm banyo sonrası uçlarını biraz yağlamak. Diğer yıkamaya kadar. .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

172 Görüntülenme3 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları