Bilmek istediğin her şeye ulaş

Elektrikli bisiklet yamak istiyorum, şase çizimleri bulabilir miyim? Buçizimleri modifiye edebilir miyim?

Fikri biraz düşününce çok heyecan vermeye başladı. Çizimleri özel olarak araştıracağım, Ana daha iyisi biz tasarlayamaz mıyız?
  • Paylaş
8

Şaman, Süper fikir ama yapılmış tasarımları incelemek gerekmez mi önce? :)

Rasih Uğur Uyanık, Kesinlikle ama üretilmeye niyetlenilmişken özgünlük şansını zorlayabilmek heyecanlandırdı beni. Mesala önde iki tekerli maraton tipi bir modele elektrik desteği adapte edilebilse. Kullanırım ben bunu... :-)

Şaman, Üstat mimarsınız zaten bi çiziktirmeye başlarsanız kimse durduramaz bir daha sizi :) Özgünlük kesinlikle güzel ama motorun ne şekilde nereye bağlanacağını bilerek başlardım mühendis olarak :)

Şaman, tabii sizinki kadar özgün olmazdı, sanırım o nedenle işbirliği yaptırıyorlar bizlere :)

Rasih Uğur Uyanık, Kağıt üstünde kalanlar gözüme çok batıyor bu aralar. Şahsen çızıktırmaya başlayacağım sanırım bu problemi. Paylaştıklarıma gelen yorumlar, kağıt üstündekini belli bir noktaya getirir elbet. Şimdiden sonraki adımı dert etmek istiyorum asıl.

Rasih Uğur Uyanık, Yumurtadan civciv çıkar üstadım :-). Ben ilk eskileri paylaşayım da üzerinde tartışırız. Bu arada genel kanının aksine ölü değil de canlı mimarlar da iyilerdir.

Mete Anakök, Bu soruyu sorduğum günden bu yana bir model tasarlayıp bunu yaptık, Siz bir tasarım cizerseniz uygulamasını biz yaparız. Bizim tasarımımız, cixpet.com da var. Güneyde Tatil yerlerinde kiralana çin versiyonunun gelişmiş hali,

Rasih Uğur Uyanık, Benim aklımdan geçen, önde iki tekerlek ve aslında hibrit diye tabir edilebilir sanırım kişinin pedal kuvvetine destek veren bir sistemdi. Elinize sağlık çok kıymetli bir ürün ama bu bisiklet değil.

Tam bir çizim bulmak zor ama parça parça mevcut. Yalnız Amazon'da normal bisikletinizi elektrikli hale getiren bir kit mevcut. amazon.com/electric-bicycle-conversion-h...
  • Paylaş