Bilmek istediğin her şeye ulaş

Elektronik bir aleti kablosuz şarj etmek mümkün müdür?

Bu özellik Nokia Lumia 920 ve LG Nexus 4 'te var.Bu şarj etme indüksiyon yoluyla gerçekleşir.Manyetik alan oluşturan bir istasyon vardır ve indüksiyon bobiniyle donatılmış cihazlar kabloya gerek olmadan şarj olabilir.İndüksiyon yoluyla şarj etme manyetik alanlardan faydalandığı için oldukça zayıf ve yavaştır.

Şarj Aletleri
  • Paylaş
1

Eski Inploider, Lumia 820 kullanıyorum. Gördüğüm en saçma aksesuardı. Kablosuz şarz edene kadar zaten telefonu prize takarsın. Hayal ettiğim gibi bir aksesuar çıkmadı :)

Hayatımda çok saçma alet gördüm bu kadar saçmasını göreceğimi sanmazdım. YouTube a wireless charging yazıp bakın, buraya kopy etmeye bile gerek görmedim. Prize takılı bir manyetik alan kutusu var. Indiksiyon bobini yani o kutunun üzerine telefonu koyunca şarj başlıyor. :)) kutu da kutu yani 20x20 kadar birşey. Bazen düşünüyorum da 30 yıl öncenin teknolojilerini yeni diye nasıl yutturuyorlar. Yüksek teknolojiye bakın ya iki iletken bobin arasında indikasyon yaptırmışlar hepsi bu. Biliyormusunuz evinizdeki adaptorlerde 220 voltu 9 volta aynı mantıkla çeviriyor :). Soruyu görünce sandım ki telefonu , tv. Pc,gibi bir aletin yanına koyunca şarj oluyo oradaki manyetik alandan :))
  • Paylaş
Toyota'nın bu yönde çalışmaları var ve dünya üzerinde kablosuz şarj ünitesi içeren ilk aracı piyasaya sürüyor. Sistem yukarıda arkadaşların bahsettiği kutu mantığına benziyor olabilir ama bu uygulama "bırak ve şarj et" imkanı sağlayacak.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1365 Görüntülenme9 Takipçi3 Yanıt

Eş Anlamlı Soru Ekle

  • Kablosuz şarj nasıl gerçekleşir?

  • Kablosuz şarj kullanan elektrikli otomobil var mıdır?