Bilmek istediğin her şeye ulaş

Elektronik mühendisliğinde okuyorum ve fizik ile çift anadal başvurusu yapmayı düşünüyorum. Kişisel ilgim haricinde ne gibi faydaları olur?

Aklıma gelmeyen şeyleri öğrenmek istedim.Düzenle
Elektronik mühendisliği temel olarak matematik öğelerinin yanısıra fizik kavramlarını daha çok içerir. Eğer alan seçerken sayısal işaret işleme gibi tamamen matematik ve algoritma üzerine olan tarafa yönelmeyeceksen, artı başlıkta belirttiğin gibi kişisel ilgin varsa kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle mikroelektronik dalına yöneleceksen, fizik bölümünde göreceğin katı hal fiziği (solid-state) dersleri esas mesleğinin temellerini kavramana çok yardımcı olacaktır.
  • Paylaş
3

Mert Canat, Cevabınız için teşekkürler. Fizik alanına daha yatkınım zaten, özellikle solid state physics düşünüyordum. Ek olarak ilgim olduğu için kuantum fiziğine de yönelmeyi düşünüyordum. Acaba gelecekte ya da günümüzde bunun bir uygulaması var mı? Component tasarımında solid state ile birlikte kullanıldığını duymuştum. Bunlar dışında quantum computing alanına da ilgim var. Karar verdiğimde net bir rota çizeceğim.

Bora, Rica ederim. Eğer solid state alanında ilerleyeceksen ve çap olayını göze alıyorsan (fazla kredi, zaman) hiç düşünmeden başlamanı tavsiye ederim. Ben doktora seviyesinde solid-state physics, solid-state devices ve mos device phyics adlari altinda 3 ders aldim. Esas olarak mikroelektronik alanında doktora yapıyorum. Direk olarak az ama dolaylı yollardan çok faydasını gördüm. Hem doğayı anlamak ve açıklamak adına güzel birikimler olduğunu düşünüyorum. Fiziğin içine girdikten sonra çizeceğin yola daha bilinçli olarak karar verebilirsin.

Mert Canat, Tekrardan teşekkürler, yakın zamanda başvurumu yapacağım.

Eger fizik okuduktan sonra kuantum fiziğine yönelirsen birinin bilimde olayları yeterince deşmesi durumunda, çok aptal bile olsa yeni şeyler keşfedip konusunda uzmanlaşacağını ögrenebilirsin.Aynen öss birincilerinin sıra arkadaşı çıkmaları gibi... .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

721 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt