Bilmek istediğin her şeye ulaş

Elimdeki 5 TL ile bir girişimde bulunarak paramı katlayabilir miyim?

Su=20 kuruş
5 TL =25 su
1 TL=satış
Gün sonu=25 TL
  • Paylaş
1

Brutal Code, Bunu denemeyi düşünüyorum. :D

Elindeki 5 lirayı bir şekilde katlayabilirsin ama çok zordur helal yollardan haram yolları saymıyorum zaten idda falan . En kötü gider sokaktaki bi aç çocugu veya hayvanı doyurursun onun sana verdiği huzur mutluluk 100 liradanda çoktur , 200 liradanda... .
  • Paylaş
Bunun cevabını net olarak bilemem ama aklıma bir hikaye geldi. En azından girişimlere ders veren ufak bir hikaye: Adamın birinin elinde son 5 TL'si kalmış. Bununla gidip bir kilo elma almış ve bu elmaları satmış. Daha sonra kazandığı paralarla yine elma almış ve bunları da satmış. Bu sattıklarından da kazandıklarını aynı şekilde elma alıp satmış ve bir süre sonra kendisine seyyar bir araba kurmuş. Hep aynı taktiği uygulamış. Sonunda bir manav açmış.

Eee diyeceksiniz, doğrudur. :) Burada çıkarmamız gereken şu:
  1. Biriktirmesini bileceksiniz.
  2. Hiçbir şey şıp diye olmaz. Biraz zaman ister.
  3. Zamanla birlikte sönmeyen bir azim şarttır.
  • Paylaş
Bir başkası içinde değeri olan takas yapabilme mübadele aracı olabilecek herşey ile girişimde bulunulabilir önemli olan başlangıcı yaptıktan sonra hızlı öğrenip hızlı büyümektir
  • Paylaş
2 TL'lik bir iddaa oyna 2 misli kazandırsın, aldığın 4 TL'yi yine 2 misli bir iddaa kuponuna yatır 8 TL kazandırsın, tekrar 2 misli bir iddaa kuponuna aldığın 8 TL'yi yatır 16 TL kazandırsın, böyle katlayarak devam ettiğin 20. Seferki kazanmanda 1.048.567 TL kazanmış oluyorsun. Sadece 2 TL ile kazandın yani 5 TL'den cebine 3 TL kar bile ediyorsun. :)
  • Paylaş
Mendil ve akbil alıp Sultan Ahmete giderim. Mendili açarım.
  • Paylaş
Helal yoldan biraz zor ama diğer yollrdan daha basit... İddaa oynarsın falan...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

770 Görüntülenme11 Takipçi7 Yanıt