Bilmek istediğin her şeye ulaş

Elinizde yetkiniz olsa Cumhuriyet Halk Partisi için ne(ler) yapardınız?

Ne olursa olsun Türk siyasi hayatının en dikkat çeken partisidir CHP. Örneğin olağanüstü yetkilere sahip bir genel başkan olsaydınız, bu partiyi kurtarır mıydınız, kapatır mıydınız, düzeltmek isteseniz ne gibi değişiklikler yapardınız?Düzenle
Geçen gece nereden estiyse aklıma geldi de ciddi ciddi mevcut taban nasıl iyileşir nasıl çoğalır diye kafa patlattım. Üstüne de şimdi bu soruyu görmek keyif verdi açıkçası. Teşekkürler. Hatırladıklarımı genel olarak yazmaya çalışayım.
 • Gençlik kollarında son derece idealist güzel insanların olduğunu biliyorum. Bunlar arasında organizasyon kurulup il/bölge gençliği araştırılarak doğru temiz dürüst insanlara ulaşılması adına çalışmalar başlatır, tamamlandığında mevcut il/bölge temsilciliklerini kurumsal kimlikle kendilerine teslim ederdim.
 • Partinin olmazsa olmaz kurallarından biri olarak Milletvekili adayı kesinlikle Parti çatısı altında yetişmiş kişilerden aday gösterilebilir kanununu tüzüğe işletirdim.
 • Bütçemin büyük bir kısmını her ilde Kadın/Erkek/Çocuk sığınma evleri açmaya ve onları topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmeye ayırırdım. Çünkü biliyoruz ki hala çocuk yaşta evlendirilmesine karşı çıkamayan ve kocası buyruğu altında gönülsüz kadınlıkla analığa bürünen kadınlar eğitim sorunumuzun en temel problemi. Günümüzde sadece 16-17 yaş evlendirilen kız çocuklarının sayısı yıllık 40 BİN. Bu organizasyon için bir vakıf da kurulabilir ve halk desteğini kesinlikle esirgemez, bence.
 • Bir nevi Partinin sembolü olan her bir okun hakkını verecek sosyal projeleri hayata geçirerek halkı makarnaya muhtaç olmaktan kurtarma girişimleriyle paramparça olmuş imajımı düzeltir aldığım oyu hakkıyla helaliyle alırdım.
 • Bu gibi aşamalar tamamlandıktan sonra genel başkan dahil partinin önde gelen deneyimli düzgün siyasetçilerinden oluşan danışmanlar kurulu oluşturarak deneyimlerinden gençleri faydalandırmak adına hizmetlerine devam etmelerini sağlardım.
 • Klasik mitinglerden vazgeçer seçimlerin dışında da halka özel piknik gibi sosyalleştirici etkinlikleri ön plana çıkartarak tarafsız güzel vakit geçirmelerine olanak sağlardım. Bir nevi ulaşım mekan eğlence benden kendin getir-pişir-paylaş tadında gerçek anlamda sosyalizm ruhunu aşılardım topluma.
 • Kesinlikle her ilde bir köy seçer ve o köyü örnek köy olacak şekilde desteklerdim. Başta tarımcılık olmak üzere yine bütçemin büyük bir kısmını gelir getirici, iş imkanı sağlayan tesisler yapmaya adardım. Bu oluşum adı altında belirli periyotlarda insanlara köy yer değiştirme hakları tanıyıp doğru insanların doğru noktalarda birbirlerine ulaşmasını entegre olmasını sağğlarken kültürler arası entegreyide oıluşturmuş olurdum. Hem de en sağlam parti alt yapısını kurmuş olurdum.
 • Oku bunlarıi #CHP :)
 • Vs vs..
 • Paylaş
CHP gördüğüm kadarıyla bazı karşı popülist eylemleri dışında çizgisinden uzaklaşmış değil. Hala halkı savunuyor, hala muhalif ve MHP'nin aksine gerek mecliste umarsızca gündeme taşımaya çalıştıkları soru önergeleri gerekse cumhurşeysi ve sansarına karşı takındıkları agresif muhalif tavırlarıyla cumhuriyetin kazanımlarının yok olmamasına uğraşıyorlar. CHP tamamen olması gereken yerde, zaten dünyanın tüm demokrasilerinde liberal muhafazakarlar yönetir, sosyal demokrat partiler de onları denetler. Türkiye'de bunun mümkün olmamasının nedeni her ne kadar Kılıçdaroğlu Kasımpaşa magandasına karşı çok zayıf kalsa da diğer muhalif partiler ve güce, kötülüğe tapmaya meyilli halktır. Cumhurşeysi tarafından cebren ve hile ile yok edilmiş olan siyaset kültürü tabii ki CHP'nin erdemli ve medeni bir şekilde siyaset yapmasını engellemektedir. Bu nedenle bence CHP'nin kurtuluşu için genel başkanı değiştirmek gerekmektedir. Kılıçdaroğlu kesinlikle zeki ve akıllı bir adam, bilgili, eğitimili, kültürlü de ama ülkeyi boyunduruğu altında tutan çeteye karşı biraz da yırtık olması gerekiyor ki işte tam da o Kılıçdaroğlu'nda yok. Bence CHP'nin kurtuluşu da öncelikle özeleştiri yapması ve Muharrem İnce'den geçmektedir. Özeleştiri derken CHP öldü diyen gizli ya da açık AKP'lilerin kastettiği gibi kötülükler yaptılar onlardan kurtulsunlar falan demiyorum ki yapmadılar. Neden halkın kendilerini sadakaya bağlamış olan tecavüzcü partiye oy verip de kendilerine vermediğini araştırmalılar. Gerçekten PR yapmalılar, mesela (atıyorum) cumhurşeysi "size makarna vereceğiz" dediğinde CHP'de kalkıp "size köfte vereceğiz" demeli. Hatta makarna fabrikasında ortak işçi olarak size iş vereceğim bile denebilir. Neyse doğrusunu PR'cılar bilecektir.
 • Paylaş
kapatırdım .
 • Paylaş
O artık Atatürk ün partisi değil.... Kötü zıhnıyetten temizlenmeli
 • Paylaş
2

Şaman, Hemen eleştiri olarak algılayıp savunmaya geçmeyin ama iddianız çok sert ve açıklama istiyor. Madem o kadar kesin konuştunuz, lütfen şu soruları yanıtlayın.
1-Hangi Atatürk ilkelerinden saptı?
2-Hangi kötü zihniyetten temizlenmeli?

Ayhan Şimşek, Her türlü düşünceye açığım fakat kestirip atma cevaplara saygım yok. Haklı veya haksız hiç bir önemi yok. Yeter ki verilen cevabın kişisel de olsa altı dolu olsun. Saygılar.

Elimde böyle bir yetki olsa iki şeyi acil yapardım
- Bütün Kart insanları partiden kıçına tekmeyle uzaklaştırmak
- Gençleştirme çalışmaları yapmak
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

99 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt