Bilmek istediğin her şeye ulaş

eMule nedir? Nasıl kullanılır?

Önce tanımları yapalım;

Emule: Bir p2p dosya paylaşım programıdır.
p2p: peer to peer demektir. bunun anlamı ise paylaşımın kullanıcıdan kullanıcıya olduğudur.
Kad: Bu bağlantı tarzıyla her kullanıcı küçük bir sunucudur ve kullanıcılar sunuculardan bağımsız bir şekilde veri iletişimi kurabilmektedirler.

Download Programları

Öncelikle bu programın nasıl kurulduğuna bir bakalım; yukleindir.org/program/emule_049.html

Çok kolayca indirip bilgisayarınıza kurabilirsiniz. İstediğiniz dosyaları paylaşıma açın böylece diğer kullanıcılar arama yaptıklarında sizin dosyalarınıza veya videolarınıza erişebiliyorlar. Aynı şekilde sizde arama yaptığınızda diğer kullanıcıların paylaştıklarını bulup indirebiliyorsunuz.

Ayrıca bazı siteler ed2k bağlantıları verir ve bu sitelerden de indirme işlemini bu linklere tıklayarak yapabilirsiniz. (divxplanet.com)

Download Programları

Bu programın da kendi içerisinde bir kredi sistemi bulunmaktadır. Siz ne kadar çok paylaşımda bulunursanız, krediniz yükselir ve indirme hızınız da buna bağlı olarak artacaktır. Bu size nasıl bir avantaj sağlayacak, eMule de indirme işlemleri sıra ile yapılır. Örneğin bir filmi indirmek için tıkladığınızda size sıra sayısı gösterilir ancak krediniz yüksekse siz daha hızlı indirirsiniz. Bu nedenle bol bol dosya paylaşın, hiç bir sakıncası yok. Bir dezavantajı internet bağlantınızı tümü ile kullanmasıdır. Program açıkken internette başka şeyler yapmak çok mümkün olmamaktadır. Bunu önlemek için kullanabileceğiniz bazı programlar var ama yine de tavsiyem eMule bilgisayarınızı kullanmayacağınız zamanlarda açın. Ancak açıp kapatmak da tekrar başladığında hızını aynı seviyeye getirmeyebiliyor.

İndirme hızınızı daha da arttırmak için;
  • Çok miktarda dosya paylaşımı yapın.
  • Bağlantı ayarlarından sınırları kaldırın
  • Gelişmiş ayarlara girin ve gönderme hızını otomatik ayarla seçeneğini kaldırın.
Bir de High ID almalısınız. Bunun için modemde bir port açılmal, yapılacak işlem modem markasına göre değiştiğinden internette arama yaparsanız portun nasıl açıldığını anlatan cevaplar bulabilirsiniz.

Ben pikatel modemler için bir link veriyorum: grafikerler.org/genel-ve-teknik-bilgiler-8211-donanim-incele...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

916 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları