Bilmek istediğin her şeye ulaş

En acı trafik maceranız nedir?

Arkadaşla yolda giderken vitesle gitmek ile araba boştayken gitmenin yakıt üzerine etkisini konuşuyorduk. Ben, vitesle gidildiğinde ve gaza basılmadığında yakıt tüketiminin sıfır olduğunu söylüyordum. boşa atınca da yakıt tüketiminin az da olsa gereçkleştiğini.. Arkadaş işe boşta gitmenin yakıtı da sıfıra tüketimini de sıfıra indirdiğini iddia ediyordu.. O sırada yokuş aşağı giderken arkadaşa peki dedim aha boşa atıyorum ve gidiyorum dedim... O sırada da meğer radar varmış...300 metre sonra trafik durdurdu ve 20 puan artı 115 lira ceza yemiştim.
  • Paylaş
1
üniversitede yolculuk yaparken otobüs devrilmişti . 3 kişi ölmüştü öğrendim ki 1-yolculuğa çıkarken ailene sürpriz yapmayacaksın ailene ulaşmada sıkıntı olabiliyor ve öğrendiklerinde şoka giriyorlar 2- hafif yaralıysan seni en yakın değil daha uzak olabilecek bir hastaneye götürülmeyi isteyeceksin ağır yaralılar ile daha rahat ilgilenebilinsin ve senin tomografi dikiş gibi işlemlerin daha çabuk yapılsın ( beni aracına alan kişi öyle yapmıştı)3- seni getiren kişinin yaptığı iyiliği burnundan getirmemek için hastane polisine hemen kazaya karışan kişi bu değildir beni almıştır diye bilgi vereceksin yoksa polisler senin tedavin bitinceye kadar bekliyorlar o insanda orada rehin kalıyor
  • Paylaş

En acı trafik maceranız nedir?


soru bu...


algı meselesi işte...nedense benim aklıma;


A.O.Ç e den aldığım kokorecin içine birazda cin biberi koy hacı, dediğim ve trafikte giderken ve bir yandan da o kokoreci yerken acının gözlerimi yaşarttığı geldi aklıma.

  • Paylaş
İkili münakaşaya girmeyi denemek yerine, olası bir yaşadığın trafik anını anlatmayı deneseydin ve belki birilerinede neyi nasıl yaptığını ve sonuçlarının ne olduğunu ve bizimde benzer şeyleri yaptığımızda aynı şeylerle karşılaşabileceğimizi söyleyip bir nevi faydalı olabilirdik.
  • Paylaş
tamam
  • Paylaş
      Bir zamanlar bir Porsche Carrera'm vardı, yağmurlu bir sonbahar sabahı işe giderken ormanlık bir yolda yerdeki ıslak yaprakların üstünde kaydım ve 140'la ormana daldım. Bana her zamanki gibi bir şey olmadı ama arabam ağaçlarla öpüşünce perht oldu. Ağlamıştım ardından.
      Bir başkası da yine her gün işe gittiğim virajlı bir yolda oldu, bu sefer içmekten dönüyordum, kuru havada en fazla 100'le döndüğüm bir viraj vardı, zaten viraj bozuktu çift kurplu viraj denen saçma bir virajdı, yani viraja girerken direksiyonu kırıp bir de virajda kırmak gerekiyordu ve hemen her gün virajın içinde, evet komiktir içinde ters yatan arabalar oluyordu. Her gün oradan geçerken tepe taklak yatan arabaları görüp ben de bir gün yatmayayım orada diye düşünüyordum. Neyse, içmekten dönüyordum dedim ya, azıcık alkol içmiştim aslında ama yine de daha cesur kullanmama yetmişti, viraja 120'yle girdim, hemen aklıma geldi tehlike ama artık çok geçti, yol ıslaktı, kaymaya başladım, ne yaptıysam kurtaramadım ve virajın içine doğru taklalar atmaya başladım, sonunda arabam ters dönmüş bir kaplumbağa gibi virajın içine yattı. Yine bana bir şey olmamıştı. Çıktım enkazdan, hemen polis geldi, alkol kontrolünde tam 0,5 promil çıktı. Ehliyetimi bir sene aldılar ki Almanya'da idim ama aslında Avusturya'da ikamet ediyordum. 2000 Avro da ceza ödettiler, eee araba da gitti, işte buna da süper ağladım. Bir yıl sonra Avusturya emniyetinden bir yazı geldi bu olay yüzünden 4 ay ehliyetimi ve 800 Avro ceza alacaklardı, onlar da 4 ay ehliyetimi ve paramı aldılar. Artık alışmıştım ağlamadım :) Bir de unutmadan, benim kazamın üstünden bir ay geçmişti ki yetkililer de sonunda fark etmiş olacak o viraja 80km hız limiti koydular...
      Yalnız o gün bu gündür bir park kazası bile yapmadım, bunlar bana sonunda ders olmuştu.
  • Paylaş
şu ana dek kötü bir olayla karşılaşmadım allah göstermesin
  • Paylaş
bu ne ya, bu bilgi kime fayda sağlayacak! Aynı Fikirdeyim!
  • Paylaş
bi keresinde karşıdan karşıya geçerken kırmızı ışıkta beklemiştim
  • Paylaş