Bilmek istediğin her şeye ulaş

En alternatif meslek nedir?

Mesleğim diye söylemiyorum ama günümüz için bilgisayar mühendisliği. Daha sanatsal işler isteniyorsa da iç mimarlık.
  • Paylaş
Bu aralar duyduğum değişik bir meslek

milliyet.com.tr/bu-bolumu-bitirenin-is-...

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Yumurtalık Meslek Yüksekokulu Su Altı Teknolojisi Programı'dan mezun olanlar, işsiz kalma kaygısı yaşamıyor.

'MEZUN OLAN ÖĞRENCİLER YÜKSEK MAAŞLA ÇALIŞIYOR'

Çukurova Üniversitesi Yumurtalık Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Mustafa Çekiç ise programın kuruluşunu ve altyapısını anlatarak iş imkanı yüksek olan bu programla ilgili şunları söyledi: 'Çukurova Üniversitesi Yumurtalık Meslek Yüksek Okulu Su Altı Teknolojisi Programı 2011 yılında kuruldu. Kurulduğu yıldan bu yana, üniversiteler içerisinde en iyi altyapıya sahip olan bölümlerden bir tanesiyiz. İlk mezunumuzu gecen yıl verdik. Bu süreç içerisinde 12 öğrencimiz mezun oldu. Bu 12 öğrencimizin 2 tanesi dikey geçiş sınavında başarılı olup fakülteye geçiş yaparken, diğer kalan 10 öğrencimizin 9'u şu an sektörde 3 bin - 3 bin 500 TL gibi bir maaşla çalışıyor.'
  • Paylaş
Neye alternatif olmalı? En marjinalini soruyorsanız roket bilimciliği, astronotluk olabilir.
  • Paylaş
Ben de hukuk olduğunu düşünüyorum. İdealist yapısından dolayı belki de...
  • Paylaş
Alternatif meslek hangi mesleğin altenatifi ?
ayrıca en alternatif meslek nasıl oluyor ?

Sözlükte "alternatif" ne demek?
1. Seçenek
2. Almaşık.
3. Dalgalı (akım)

Kaynak: alternatif.nedir.com/#ixzz3BUpS9VF0
  • Paylaş
1

Ali Batur, El yatkınlığı, algılama, düşünce, konuşma ve fiziki güce dayalı çalışılan iş gücüne yatkın farklı iş kollarına geçiş yapmak eya önerilen iş kollarına alternatif meslek, alternatif iş olarak yorumlanır.

Eğer kendi mesleğinle yetinemiyorsan ek bir meslek ek bir iş için en alternatif meslek inşaatçılıktır. Amele her zaman gerek vardır.
  • Paylaş
Makine mühendisliğidir. Kendini hiç eğitmemişsen 1.5-2 bin TL'ye yerel bir firmada iş bulursun. Kendini iyi yetiştirmişsen (güncel yazılım bilgisi, lisan vb... ) işin sonu yoktur. 3-5 binden aşağı çalışmazsın. Belki fazla söyledim. İşin içinde olanlar düzeltsin.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

354 Görüntülenme10 Takipçi7 Yanıt