Bilmek istediğin her şeye ulaş

En güvenilir ve ucuz alan adı kaydını nereden yaptırabilirim?

Türk ya da yabancı hangi firmalar güvenilir? Promosyon yapanlar ucuz olanlar hangileri?Düzenle
domainpricemonitor.com/ diye bir site var orada indirim kuponları ve indirim haberleri yer alıyor. Ben normalde Godaddy kullanıyorum, genelde verdiğim sitede kupon oluyor, site sayesinde 2$'a domain almışlığım vardır. Domain almadan önce bu siteye uğramakta fayda var.

Ayriyetten sitenin android uygulaması da bulunmakta :

ios uygulaması da yakında gelecekmiş

  • Paylaş
Domain

Alan adı kaydı konusunda isimtescil.net doğrudan kredi kartınız ile kayıt yapmaya imkan tanımakta olup, kullanıcılara gelişmiş bir yönetim paneli hizmeti sunuyor. Piyasada uzun yıllardır güvenle hizmet verse de ben Türk firmaları pek tercih ve tavsiye etmiyorum. Çünkü rakamlar daha yüksek oluyor ve yasa dışı bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda direk olarak T.C. devreye giriyor.Diğer Türk alan adı kayıt firmaları:

Oysa godaddy.com ve namecheap.com hem daha avantajlı fiyatlar sunuyorlar hem de genelde indirim kuponları ile kullanıcılarını sevindiriyorlar. Ayrıca ABD merkezli olduklarından dolayı herhangi bir sorun olduğunda T.C. nin direk müdahalesi söz konusu olamıyor.
Ödemenizin ardından anında aktivasyon gerçekleşiyor. Birden fazla sene ve farklı domainler için aynı anda kayıt yaptırıyorsanız %50'ye varan indirimlerden faydalanabiliyorsunuz.
Alan adı kaydettirmek için giriyorsunuz bir de bakıyorsunuz ki o güne özel sadece 1$'a alan adınızı kaydettirebiliyorsunuz. Şahsen 2 kez karşılaştım ve çok mutlu oldum. :)
Yalnız Godaddy'de dikkat etmeniz gereken bir nokta var, alan adınızın kontrol panelinde "Auto Renew" seçeneği var, bu şu anlama geliyor; alan adınızın süresi bittiyse, indirimsiz fiyattan otomatik olarak alan adınızın süresi bir yıl uzatılıyor ve ücreti kredi kartınızdan anında tahsil ediliyor. Şayet kredi kartı ekstrenizde sürpriz rakamlar istemiyorsanız bunu iptal etmenizde fayda var. Bir hatırlatma daha şayet ben unuturum yenilemeyi alan adı elimden gider diyorsanız bu seçenek aktif olsun indirimsiz olarak alan adınızın süresi uzatılır ancak iş işten geçtikten sonra çok daha yüksek meblağlar ödemekten kurtulursunuz, kafanız rahat olur.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

396 Görüntülenme7 Takipçi2 Yanıt