Bilmek istediğin her şeye ulaş

En güzel doğa kampı hangisidir?

En iyi kamp alanı kişinin tercihlerine göre belirlenmelidir.
Türkiye coğrafyasında hemen hemen her duygu ve düşünceye hitap edecek kadar masalsı kamp alanları vardır. Buradaki temel sorun sizin tercihlerinizdir.
Tercihlerinizi belirlemek için kendinize sormanız gereken;
  • Güvenli bir alanda mı kamp yapacağım, güvenliği olmayan bir alanda mı?
Güvenli kamp alanlarında hizmet satın aldığınız için bir çok şeyi düşünmenize gerek yok! Fakat ikinci tercih bir çok soruyu da peşinde getirmektedir. Ayrıca çok daha özel ve unutulmaz bir zaman geçireceğiniz gibi arzu ettiğiniz doğa harikasına da dilediğiniz kadar yaklaşma imkanına sahip olabileceğiniz bir tercihtir bu.
  • Şelale, göl, ormanlık alan, uçurum kenarı, mağara veya ortasındayken her yönünüzün kilometrelerce dümdüz bir ufukla birleştiği bir bozkır, açık alan kampı gibi değişik duygulara hitap eden kamp çeşitleri vardır.
  • Bu gibi bilgileri baz alırsanız duygularınıza hitap eden doğru kamp alanını bulmuş olursunuz.
  • Veya daha önce Pamukkale travertenlerine gittiniz ve çok beğendiniz. Aklınızdan ah öyle bir yer olsa ama yeşili de çok olsa ve sadece ben olsam diyorsanız size; Trabzon'un Araklı ilçesinden içeriye doğru yanılmıyorsam 10 km kadar mesafede traverten şeklinde birbirine akan şelaleleri tavsiye edebilirim (adını unuttum). Hem her birinin oyuğunda rahatça yüzebildiğiniz gibi hem de çevresinde kamp yapabileceğiniz uygun bakir alanların mevcut olmasından dolayı günlerce bu alanda vakit de geçirebilirsiniz.
  • Paylaş
Benim favorim yedi göller ve bolu gölcük, her ikisine de konaklamalı gidecekseniz ama.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

400 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları