Bilmek istediğin her şeye ulaş

En hesaplı kargo şirketleri hangileridir?

Aslında, soruya cevap vermek için katagorize etmek daha iyi olacaktır. Yurt içi ve yurt dışı hızlı taşıma, nakliyat, hava/deniz/karayolu kargo gibi...

Soruyu yurt içi hızlı kargo olarak ele aldığımızda fiyatlar bakımından 4 ana firmanın (Yurtiçi, Aras, MNG ve Sürat Kargo) fiyatları birbirine yakındır. Ağır gönderilerde ise hepsi ile pazarlık yapabilirsiniz. (Pazarlık yaparken gittiğiniz şirketin şubesi mi yoksa acentesi mi olduğu da önemlidir. Zira acenteler para kazanmak derdi ile gönderiyi kaçırmamak adına indirim yapabilmektedirler) Toplu gönderilerde ise parantez içinde yazdığım şeyler daha da geçerli olmaktadır. Toplu gönderilerinizde fiyat alırken aylık kaç gönderi yapacağınız üzerinden fiyatlar alırsınız.

Yurt dışı hızlı gönderim konusunda ise sahibi olduğum kargoweb.com en ucuz gönderi imkanını sunuyor diyebilirim. (Tabi şahıslara ve az gönderisi olan küçük işletmelere) DHL, UPS gibi firmaların servislerini çoğu ülkelere üçte bir fiyatına gönderme imkanı sunuyoruz.

Nakliyat konusunda ise arkadaşlara katılıyorum. Ambarlarda çok uygun taşıma imkanları bulabiliyorsun ki ambar konusu gelişime çok açık ve bakir bir iş alanı. Girişimcilere duyurulur.

Hava/deniz/Karayolu kargo ise bu alanda uzun süredir çalışan firmaların belirledikleri fiyatlar üzerinden döner. Mantık yine aynı gönderi büyüdükçe kilo başı fiyatlar düşer. Hava kargo için bir istisna günlük uçağın doluluk oranına göre çok daha uygun fiyatlar alınabilmektedir. Bunun tam tersi yoğun olan günlerde (yılbaşı gibi) fiyatlar da çok artabilmektedir.
 • Paylaş
Kırılacak bir ürün değilse ver ptt kargoya .)
 • Paylaş
Kargonu kaybeden, geciktiren, adresini bulamayan, sana haber vermeyen, tekrar da denemeyen kargo şirketleridir. Tavsiye etmem ama mesela Horoz Kargo en dipteki rezil şirketlerdendir. Biliyorum öğrencisin ama düzgün çalışan Yurtiçi ile diğerleri arasında da gerçekten bir fiyat uçurumu yok.
 • Paylaş
2

Sevgiseli, Yurtiçi kargo iyi evet.

Halil Ertekin, Verilere göre Aras Kargo en az şikayet alan .

Fiyat ve süre gibi etkenler önemli değilse Aras veya Yurtiçi . Aman ne zaman giderse gitsin . Kırılsada önemli değil diyorsanız arkadaşın dediği gibi ambarlar ücraa köşelerdeki firmalar olabilir .
 • Paylaş
Kargoya la göndereceğiniz malın cinsini veya ne olduğunu yazsaydınız size aksernakliyat.com firması olarak yardımcı ola bilirdik.
 • Paylaş
4

Doğan Ataman, İyi de kıyaslamalı fiyat verseydiniz, sizin hangi grupta olduğunuzu bilirdik

Yunus Aras, Biz sadece ev eşyası ona benzer hafif kolili eşyaları taşıdığımız için gidecek eşyanın ne olduğunu bilmeden bişey diyemem size şöyle anlatayım kargo şirketleri götüreceği malın tek tek ölçülerini alarak belirlediği ölçü fiyatlarına çarparak size fiyat verir biz ise anlatacağınız eşyaların geneline bir fiyat çıkartırız.

Doğan Ataman, Teşekkürler

Yunus Aras, Rica ederiz ..

Firma sahipleri kargo anlaşması yapmak için OfisPaneli sistemini kullanabilirler. Fiyat teklifinizden sonra sizin için kargo şirketlerinden alınan en ucuz fiyatlar iletiliyor. Detaylı bilgi için ofispaneli.com
 • Paylaş
Zeytinburnu ambarları :))
 • Paylaş
İşini en layıki ile yapan kargo firması PTT Kargo' dur. Muhatap bulabiliyorsun en güzel yanı orası.
 • Paylaş
1

Erhan Demir, yalnız uzun sürede teslimat yapıyormuş!

Bence ilk olarak ücret olarak ve sonrada teslimat sıralaması olarak bakarsak ilk 3 ten başkasına bakmamak lazım. 1 ups, 2 aras kargo, 3 yurtiçi kargo diğerleri ile çok uğraşırsınız.
 • Paylaş
Kesinlikle en uygun nakliyat şirketi çok aradım ve sonuc budur

evdenevenakliyati.gen.tr
 • Paylaş
Gönderiye göre değişir ama ilkel de olsa ambarlar hızlı kargo ise havaalanlarında THY nin lojistik ofislerinden anlık gönderi alabiliyorlar
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

4132 Görüntülenme17 Takipçi11 Yanıt

Eş Anlamlı Soru Ekle

 • Yutdışı kargolarımı ekonomik olarak nasıl gonderebilirim.