Bilmek istediğin her şeye ulaş

En ilginç biyolojik virüsler hangileridir?

Virüsler haklarında bilgi edindikçe daha da büyülerler, çok küçük olmalarına rağmen, çok büyük işler peşindedirler. Bazı virüsler gerçekten ilginçtirler.

Hepatit Delta virüsü: Hepatit B virüsünün bir parazitidir. Birçok durumda delta enfeksiyonu, hepatit B replikasyonunu baskılar. Bu hastalarda karaciğer hasarı, sadece HDV virüsü yüzünden olur.

Nadiren Hepatit B ve Hepatit Delta aynı anda çoğalabilir. Ve her ikisi birden karaciğerde hasar durumu meydana getirebilir. Bu durumda ise karaciğer hasarı toplamda daha da fazla olabilir.


Viroloji

Ebola Virüsü: Kurbanları birkaç gün içinde kanamadan ölürler. Bulaşma olduğunda kısa bir süre içerisinde insanların %95'ini öldürebilir. Labaratuvarda
biyolojik savaş için sentezlendiği söylenmektedir.

Viroloji
Ebru Özkan (@Ebruu ) görüntüsünü paylaştığı SV 40 ise hem insanlarda hem de hayvanlarda bulunabilen bir virüstür. DNA virüsüdür ve tümörlere neden olur. Üzerinde oldukça fazla çalışma yapılmıştır, ancak insanlarda direk olarak kansere neden olmasığı co-kanserojen olarak rol oynadığı görülmüştür.
1955-61 yılları arasında maymun böbreğinden elde edilen çocuk felci
aşısı virüsüne enfekte olmuştur. Çocuk felci aşısı inaktive eden formaldehit tekniği kullanlıarak SV40 virüsü yok edilememiştir.

Viroloji

Hollanda'da ise korkutan bir buluş söz konusu, son yıllarda hepimizin bildiği gibi her yıl bir grip çeşidi icat ediliyor, evet bence gerçekten icat ediliyor ki çalışmalar da beni yanıltmayacak seviyede. Domuz gribi, kuş gribi, beta virüsü vb.

trthaber.com/videolar/hollandada-korkutan-bulus-katliam-viru...
  • Paylaş

Mimivirus

Viroloji

  • Paylaş
İnsanlarda ve maymunlar bulunan Simian Virus 40

Viroloji
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1900 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt