Bilmek istediğin her şeye ulaş

En ilginç hapishaneden kaçma öyküleri hangileridir?

Hapishane

Ted Bundy, Amerikan seri katil geleneğinin ilk örneği olarak anılır. 30'dan fazla kadını öldürdüğü sanılan Bundy, iki kere hapisten kaçmayı başardı.
Bundy gerçek bir sosyopattı, öldürme yöntemi olarak boğma ve kafaya şiddetli darbeyi kullanıyordu. 1975'de sivil bir polis memurunu kaçırmaya çalışan ve sonrasında tutuklanan Bundy, kendisine atfedilen cinayetleri reddetti ama yine de tutuklu yargılanmaya başlandı.

Aslen avukattı ve kendi kendisinin avukatlığını yapıyordu. Bu sebeple dava sırasında hukuk kitaplarına bakma amacı ile kütüphaneye gitme izni istedi. İsteği kabul edilen Bundy ikinci kattaki kütüphanenin penceresinden atlayarak kaçtı. Düşüş sebebi ile bilekleri zarar gören seri katil bir hafta sonra yakalandı. Yine hapishaneye yollanan Bundy bu sefer de hücresinin zeminine bir tünel kazdı. Yorganının altını kitaplarla doldurdu ve tünele girdi. Tünelin ucu şans eseri başgardiyanın evine çıkıyordu ve Bundy kaçtığı gece gardiyan evde değildi. Gardiyanın kıyafetleri ile kendine yepyeni bir stil oluşturan Bundy, Florida'ya doğru yola çıktı ve seri cinayetlerine devam etti.

Kuzuların Sessizliği'nden Amerikan Sapığı'na kadar pek çok filme ilham kaynağı olan Bundy tekrar yakalandı ama bu sefer idam edildi.

Hapishane

Bundy idam kararına itiraz ederken...
  • Paylaş
1983 yılında 35 mahkum Kuzey İrlanda'da Maze Hapishanesi'nden kaçtı.Önce kaçak olarak getirttikleri silahlarla hapishanenin bir bloğunu ele geçirdiler.Gardiyanları yaralayıp üniformalarını giydiler.Bir araba kaçırarak en yakın gardiyan nöbet yerine gittiler.Sonra tel örgülerin üzerinden atlayarak kaçtılar.Kaçan 35 mahkumdan sadece 16'sı daha sonra yakalanabildi ve 20 gardiyan yaralandı.
  • Paylaş
esaretin bedeli filmi benim için bu soruya cevap olsa gerek iki üç kez izlemişimdir.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

450 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları