Bilmek istediğin her şeye ulaş

En iyi animasyon programı sizce hangisidir?

Merhaba animasyon işine şimdilik amatör olarak, daha sonra profesyonel olarak ilgilenmek istiyorum ama nereden başlamam gerektiği konusunda bilgi verirseniz ve hangi programı kullanmam gerekliliği konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. Photoshop, Solidworks, Flash CS programları konusunda bilgiliyim.Düzenle
Flash cs programında daha etkili animasyonlar yapabilirsin
  • Paylaş
5

Şaman, Hangi programa göre daha etkili?

Peter Salvatore, ne yapicaginiza bagli
ben 3dsmax - maya derim

Şaman, Ben de Cinema 4D derim :)

Peter Salvatore, hersey kiside bitiryor bu programlar kalem yerine gecer sonucta sizing hayal gucunuz kulandiginiz applicationa haimiyet bunlar olunca ztaen istediginizi yaparsiniz geriside cok onemli degil

Şaman, Kesinlikle üstadım, espri olsun diye yazdım :)

Cinema 4D programı
  • Paylaş
Ben de 3B animasyon için Cinema 4D'ciyim. Ergonomisi ban göre Max'den çok daha iyi, anlaşılır ve rahat. Teknolojisi de hep daha ileri oldu. Max'in çok çekirdek desteği şu anda var mı bilmiyorum ama yıllar önce Cinema 4D 4 çekirdek * 32 adet işlemciyi desteklerken Max hala tek çekirdekte takılmıştı. Bu iki programla da yapacağınız modelleme ve animasyonu sonuçta Lumion gibi günün moda render programıyla renderlayacağınıza göre sonuçta ergonomisi hangisinin size uygun gelirse onu kullanın derim. Mesela ikisinde de sıfırdan bir şişe modelleyin ve saat tutun, kazananı seçip öğrenin C:

Bu arkadaş her şeyi Cinema 4D ile yapıyor ve kanaatimce ülkenin en iyisi:
  • Paylaş
Ne tür bir animasyon yapmayı düşünüyorsunuz... 2d mi 3d mi buna göre değişebilir... Animasyon olarak 3d derseniz en iyi yazılım hangisi demek yalnış oluyor ençok plugini olan yazılım hangisidir ve piyasada ençok kullanılan program hangisidir demek daha doğru olacaktır... 3dmax bu işte iyidir... Eklentileri fazla olduğu için bazı alanlarda rahat işler çıkarabilirsiniz. .
  • Paylaş
Z-bursh ve maya programları
  • Paylaş
Blender öneririm. Nedenini sorarsanız açık kaynak ve ücretsizdir. Amatör veya profesyonel farketmez. Herkese hitap eden bir program. Keskinlikle öneririm.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1647 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları