Bilmek istediğin her şeye ulaş

En iyi kişisel blog oluşturma sitesi hangisidir?

blogspot,tumblr vs.Düzenle

Blog
Ücretsiz kullanım ve yeni başlayanlar için en iyisi Blogger.

Wordpress ile Blogger'in kullanım kolaylığı birbirine yakın fakat blog tasarımına manuel olarak müdahale edilmek istendiğinde Wordpress'te bu mümkün olmuyor bunun için kendi hostinginizi almanız gerekiyor.

Tumblr'da çok fazla sorun oluşuyor, özellikle resim yükleme konusunda. Hazır temaları da çok kısıtlı bir formatta. Seo konusunda da kötü, çok fazla sayfası olmasına rağmen Google araması yapıldığında pek fazla Tumblr bloguna ratlamamışsınızdır.

Blog.com var ek olarak Wordpress'in aynısı diyebiliriz, türkçe desteği yok ama çok sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum. Wordpress'e göre avantajı ise adres seçimi. Daha geç hizmet vermeye başladığı için pek çok adres boşta ve yilmazbaris.wordpress.com gibi bir adres yerine yilmazbaris.blog.com gibi daha göze ve kulağa hoş gelen bir uzantıya sahip.

 

Eğer çok kısa yazılar, sadece fotoğraflar, videolar gibi paylaşımlarda bulunacaksanız Tumblr'ı tavsiye edebilirim ama uzun uzadıya paylaşımlar için diğer 3'ünü tavsiye ederim. Tumblr blogları okunmaz, bakılır daha çok.

 

Benim tavsiyem ilk olarak Blogger'dan yana olacaktır, gerekirse daha sonra Wordpress ve Tumblr üzerine taşıma imkanı da var. Tabi üçünden de bir hesap açıp kullanarak kendiniz denemeniz de faydalı olabilir.


Daha fazlasını bir önceki gün kendi blogumda yazmıştım : blog.yilmazbaris.com/2012/06/kisisel-blog-olusturma.html

  • Paylaş

@inploid i kullanarak da artık kendi bloğunuzu oluştrabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Blog isimli bir paylaşım alanı oluşturmak ve gönderilerinizi bu alanınıza göndermek.


Not: Payaşım alanları ile ilgili bilgi de burada: inploid.com/post/gonderi-alanlari-nedir-nasil-kullanilir/

  • Paylaş
Wordpress ara yüz tema gibi özellikleri ile çok detaylı, kullanım açısından biraz teknik bilgi ile daha güzel hale gelebilir ama benim favorim "Tumblr" kullanımı kolay, android uygulaması ile telefonundan kontrol edebiliyorsun. Yalnız şu GIF' ler yok mu, onlara sinir oluyorum sadece...
  • Paylaş
blogger.com benim favorim bu kullanımı çok kolay fakat ülkemizde blog oluşturma siteleri kapanıp duruyor ayrıca en popülerlerinden biride blogspot.com
  • Paylaş

Blogspot.com, Blogcu.com ve Wordpress.com tavsiye edebileceğim köklü blog hizmeti veren sitelerdir. Ancak benim tavsiyem Wordpress blog yazılımını kullanarak yıllık 40-50 Tl gibi cüzi rakamlarla kendi alan adınızı alarak kendi özel blogunuzu açmanızdır.

  • Paylaş

WordPress, blog platformları içinde en iyi sisteme sahiptir. Kullanıcının ihtiyaçlarına göre birden fazla ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasiteye sahiptir. En güzel yöntemi ise şu an WordPress ile e-ticaret bile hazırlamak mümkündür.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2696 Görüntülenme6 Takipçi6 Yanıt

Eş Anlamlı Soru Ekle

  • Nasıl blog oluşturabilirim?

  • En kolay blog oluşturma sitesi hangisidir?

  • Nasıl blog oluşturulur?