Bilmek istediğin her şeye ulaş

En iyi kumsallar nerededir?

Kalkan - Kaputaş Beach
Kalkan - Patara Beach
Tatil


 • Paylaş
1

Hakan Köse, Her ikisine de geçtiğimiz yıl gittim... Kaş zaten inanılmaz biryer cidden.. Ancak bence Kaputaş ve Patara arasında tercih gerekirse Patara Plajı önde olur.. :)

Kaputaş'ın deniz kıyısı çakıllık ve taşlık, Patara'da ise tamamen ince kum var.. Her zaman oluyor mu bilmem ama Patara'da biz gittiğimizde deniz biraz dalgalıydı, çok eğlenceliydi.. :)

@The Times gazetesi, bir araştırmanın sonucunda doğa harikası, Caretta caretta kaplumbağlarının yumurtalarını bıraktığı Dalyan’daki İztuzu Plajı’nı, “Avrupa’nın En İyi Açık Alanı” ilan etmişti. İztuzu plajı Akdeniz’de ender rastlanan bir yer; çam ağaçlarıyla kaplı bir dağdan nehir ağzına uzanan, bir tek ev, dükkan veya otelin görünmediği 4. 5 kilometrelik altın kum denildi.
Tatil

Dalaman’ a yaklaşık 20 km mesafede bir doğa harikası, Sarsala Koyu. Yol üzerindeki ufak gölcükleri ve sazlıkları da sayarsak gayet çeşitli manzaralarla ulaşılabilen tertemiz suyu ile harika bir yer.
Tatil


 • Paylaş
Kemer'deki phaselis koyu harikadır.Likya liman şehirlerinden bir tanesidir. Çamlar arasında iki tane plajı bulunmaktadır. Bir tanesi ince kum plaj. Diğeri ise çakıl plaj. Çakıl olan plaj kesinlikle favorimdir.Batık bir liman sehri olduğu için su altında batmış sütunları görebilirsiniz.
Tatil
 • Paylaş
Sedir Adası, mısırdan gelen özel kumlar ile tarihi ve özel hissettiriyor. Suyu oldukça berrak.
 • Paylaş
tatileciksak.com/ olarak neredeyse bütün kumsalları geziyoruz ama Erikli - Keşan tavsiye edebileceğimiz kumsallardan farklı olsun diye.
 • Paylaş
Bozcaada-Ayazma( buz gibi tertemiz,dümdüz bir deniz ve pudra şekeri yumuşaklığında kum. Ek olarak güneş ışınlarını alış açısından insanlar üstünde 1 günde solaryum etkisi yaratabiliyor :) )
 • Paylaş
Türkiye'deki plajlar hakkında arkadaşlar olasılıkların çoğunu sıralamışlar ben biraz da yavru vatan Kıbrıs'tan bahsedeyim. Kuzey Kıbrıs'ın zafer bununa doğru gidildikçe doğa, insan sayısının azlığından mıdır bilinmez daha da güzelleşmeye başlıyor. Zafer burnuna doğru yaklaştığınızda "Dipkarpaz" kasabasına (köy de olabilir) geliyorsunuz, bu kasabanın hem kuzeyde hem de güneyde olmak üzere 2 tane çok ama çok güzel sahili bulunmakta. Bunlardan biri güneyde yer alan ve yaklaşık 5-6 kilometre kadar olan "Altın Kum" sahili. Sahil genişliği, kumunun yapısı ve özellikle de deniz kaplumbağaları ile sizi şaşırtabilir. Sahili çevreleyen kumdan tepeler mevcut ve bu tepelerin renkleri pembeden beyaza, beyazdan denizle birleşerek turkuaza dönmekte. Ancak güney kesim açık denize baktığı için çok nadir de olsa dalgalar denizi bulanıklaştırabiliyor.
Gelelim kuzeyde yer alan "Ayfilon" sahiline. Bu sahil ismini hemen yanında bulunan kliseden alıyor. Eğer değişmediyse, şimdilerde o kliseyi butik otel olarak işletiyorlar. Sahil, ufak bi' sahil olmasına rağmen sunduğu renk cümbüşü gerçekten sizi hayrete düşürecek kadar etkileyici. Denizin berraklığı ve sunduğu, filmlerde rastlanan turkuaz renk, tam anlamıyla yeme de yanında yat cinsinden. Eğer bir gün yolunuz oralara düşerse kesinlikle uğramanızı tavsiye ederim.
 • Paylaş
Fethiye (ölüdeniz)-Çeşme(ılıca)
 • Paylaş
Alanya - İncekum
 • Paylaş
Çeşme - Altınkum
 • Paylaş
Çok net Sarımsaklı
 • Paylaş