Bilmek istediğin her şeye ulaş

En iyi mobil internet (3G/4G) performansı ve paketi hangi gsm operatöründedir?

Ben Vodafone'un 7,99 tl sınırsız internet paketini kullanıyorum. Sağa sola çok gezen bir insanım motosikletimin tekerinin girdiği heryere gidiyorum ve Vodafone'dan çok memnunum. Yeter ki hat olsun edge bile güzel çalışıyor. Gerçi Turkcell aboneleri benim telefonumu internet için kullandıklarında "bu ne yaa çok ağır" filan diyorlar ama ben bunu şehir içinde Turkcell'ci şımarıklığı olarak değerlendiriyorum.

  • Paylaş
Türkiye'de mobil internet kalitesini sıralayacak olursak liste şu şekilde olur:

TURKCELL>VODAFONE>AVEA

Turkcell ve Vodafone'un fiyatları hemen hemen aynıdır. Avea biraz daha ucuzdur bu ikisine göre. Tabi kalite arttıkça fiyatta artıyor.
  • Paylaş
Turkcell' kızıp gittim 2 yıl Vodafone kullandım. Kontratlı cihaz aldım, sınırsız internet diye birşey itelediler. Fatura sorunsuz ama net bir hayli yavaştı. Ben 3g falan kullanmıyor bildiğin edge'le münasebet yaşıyormuşum. Sonra eksta 3g paketleri ile hızı katbekat arttırdım.

Sonra Vodafone'a da kızıp Turkcell'e döndüm. 3G neymiş yeni öğrendim.

Minnetsiz, pahalı, hep bir delik, gedik arar nerden soksam diye ama Turkcell altyapısı ile hızı ile tartışmasız en iyi performansı sunar.
  • Paylaş
96 kpbs hız saniyede 12 kb veri aktarır bir websayfası yaklaşık 100 kb-900kb arasıdır 100 kblık bir sayfa 5-10 saniyede yüklenir pc için konuşuyorum turkcell kullandım sınırsız saniyede 0-12 kb hız değişiyor üstelik üçkağıtçılık yapan turkcell sistemi 10 sn de bir hızı 0 kb indirgiyor 10 saniye içinde 12kb hıza 3 sn ye çıkıyor geri kalan zamanda 7-10kb aralığında sürünüyor. Bunlar birer aldatmaca türk insanı cahildir pek araştırmaz reklamlarda eksik bilgi ile cahil kesimi sövüşlüyorlar. Buna yeni nesil dolandırıcılık diyorum ben. sözün özü avea kullanıyorum 2gb sınırlı super fırsat tarifesi memnunum geçenlerde download hızı 1000 kb-sn gördü süper gerçekten turkcelde 600kb-sn geçemiyosun şaşırdım doğrusu
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1570 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt