Bilmek istediğin her şeye ulaş

En iyi USB (taşınabilir) bellek hangisidir?

Dayanaklılık ve performans açısından sürücü depolamak için usb bellek arıyorum. Hangisini tavsiye edersiniz?Düzenle
Kingston, Sandisk, Toshiba dayanıklılık açısından iyi. Flash bellekler genel olarak ortalama aynı yazma ve okuma hızlarına sahipler. USB 3.0 arabirimini destekleyen bir bellek almanız, performansı daha çok artıracaktır. Bir ürün önermemi isterseniz, aşağıdaki ürünü önerebilirim. hepsiburada.com/liste/sandisk-ultra-usb-. . .
  • Paylaş
Zaman içinde birçok USB disk kullanmış biri olarak söylemeliyim, Transcend kullandigim en iyi flash bellektir. Ozellikle ultraspeed serisinden cok memnunum ve hala 16 GB 'lık olanı kullanıyorum. Bunun dışında SanDisk kesinlikle tavsiye etmeyeceğim bir marka (özellikle cruzer micro) , hız olarak Transcend'in çok gerisinde. Elimde 64 GB'lık SanDisk var, transfer yaparken bilgisayarın başından kalkıyorum. Toshiba'yı bir kere alıp sonrasında geri iade ettim. U3ROM diye bir özelliği var bilgisayara taktığınız zaman önce o açılıyor ve flash içine program kurmanıza yarayan bir araç. Eğer USB bellekte aradığınız pratiklik, kolaylık ve hız ise hiçbir işinize yaramıyor. Kingston genelde ucuz olarak piyasaya çıkar ve en çabuk bozulan da kendileridir. Verbatim hem HDD hem de USB bellek olarak tavsiye edebileceğim markalar arasında. Zamanında DVD-RW lerini de çok kullanırdık, şimdi disk drive işine de el attılar, gayet başarılı ve makul.

Sonuç olarak favorim her zaman Transcend, plase olarak Verbatim'i önerebilirim.
  • Paylaş
Premium Keys firması. Pek duyulmamış bir marka ama oldukça iyiler. Türkiye'de sanırım satılmıyor. Fransa merkezli bir şirket PKparis. Dünyanın en küçük usb 3.0 belleği diye de tanıtımı yapılmıştı bu serinin.

Özellikle küçük modelleri oldukça başarılı. Hele MAC dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız oyutları sizi memnun edecektir: pkparis.surinternet.com/epages/box23967...

Teknoloji

indiegogo kampanyaları ile de şunu hayata geçirdiler: indiegogo.com/projects/world-smallest-3i... Aslında bu zaten vardı ama biraz daha geliştirdiler diyelim.

Ben internetten mikro serisinden 32gb olanını aldım ve sorunsuz olarak kapıya kadar geldi. Elbetteki 100 avro altındaki ürünler için geçerli bu, aksi takdirde gümrükte takılma ihtimali her zaman var.

Türkiye'de de muhadili olarak Sandisk'in ultra fit serisini bulabilirsiniz: sandisk.com/home/usb-flash/ultra-fit-usb
  • Paylaş
Kingston ve Sandisk kullandım ikisinden de memnun kaldım ben fakat Sandisk daha dayanıklıydı.
  • Paylaş
Corsair Flash Voyager 64 GB
Kingston 32 GB Memory DT 150
Ocz Atv 32 GB

En iyiler bnce : )
  • Paylaş
WD ve Verbatim bu konuda iyidir.
  • Paylaş
Ocz Atv 32 GB derimtek geçerim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2126 Görüntülenme11 Takipçi7 Yanıt