Bilmek istediğin her şeye ulaş

En karlı yazılım sektörü hangisi? Oyun, web, masaüstü...vs Neden?

İster oyun olsun ister web ister masaüstü her platform için her zaman karlı girişim fırsatları vardır. Önemli olan ürünün tüketiciye nasıl ulaştığıdır.

Bugün mobil dünyada geliştiricilerin/firmaların marketler aracılığı ile ürünlerini tüketiciye sunması başarılı bir yazılım satış sürecidir. Bu satış süreçlerine uyumlu işler/ürünler geliştirmek karlıdır.

Popüler yaklaşımlarla şu alanda daha çok para var onu öğreneyim düşüncesini de çok doğru bulmuyorum. Sonuçta geliştiriciler öncelikle ilgi duydukları, çalışmakan keyif aldıkları alanlarda geliştirme yapmalılar. Çünkü bu ülkede alt seviye dillerle yazılım geliştirme, grafik 3D programlama, embed gömülü sistemler üzerinde geliştirme gibi konular başta olmak üzere pek çok alanda her konuda uzman geliştiriciye mühendislere ihtiyaç var.
  • Paylaş
1

Hakan, Bu yorumun üzerine biraz ek yapayım. Çünkü gerçekçi ve süper tespitler içeriyor. İster bir kilo buğday isterseniz olağanüstü bir yazılım ticari hayatta ikisi de aynı şeydir. Önemli olan elinizdeki ürünün hitap ettiği kitle ve o kitleye ulaşma yöntemlerinizdir. Doğru zamanda, görece kaliteli, doğru kitle her zaman kar demektir.

En karlı yazılım sektörünün gis olduğunu düşünüyorum. Rakipleriniz çok az olması ve neredeyse tüm sektörlerin gis e ihtiyaç duyması en pahalı ürünü, en karlı ürünü gis te çıkarmanıza olanak sağlıyor.
  • Paylaş
1

muhammet umut aksoy, gisten kasıt nedir?

Masaüstünün havası söndü.
Oyun kişilerden para kazanılacak bir sektör
web ise firmalardan outsource veya kamu kurumlarına projeler sunulabilinecek platformdur.
web ile oyun yarışır ama oyunun tutma ihtimali cok düşüktür.
  • Paylaş
Bu ülkede bence gerçekten adam gibi oyun yazılsa sıfırdan, öyle bir firma olsa o oyun tutar. Ama artık oyun yapmakta Holywood film'i yapmaya benziyor. Ama Türkiye'de oyun sektörünü ben daima bir keşfedilmemiş altın madeni gibi görüyorum.
  • Paylaş
Mobil uygulama alanı çok çok boş, uzun süredir bu alanla ilgileniyorum ve inanılmaz olduğunu söylemeliyim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

697 Görüntülenme11 Takipçi5 Yanıt