Bilmek istediğin her şeye ulaş

En meşhur motosiklet kulüpleri hangileridir?

Grim Reapers, Free Souls, Hell's Lovers, Gypsy Joker Motorcyle Club bildiklerim.
  • Paylaş
Bildiğim bazılarını yazacakken, onları da içeren şu kaynağa denk geldim: hmk.org.tr/modules.php? Name=News& file=a...

Hells Angels MC
Motosiklet çeteleri üzerine iki kitabı olan uzman Tony Thompson Cehennem Meleklerini, "Dünyada iki gerçek motosiklet çetesi vardır. Cehennem Melekleri ve diğer bütün çeteler. Ya Meleksindir ya da değilsin" diye açıklıyor. 17 Mart 1948'de Fontana, Kaliforniya'da kurulan çetenin ABD ve 26 ülkede 230'dan fazla bölümü vardır. 3600 üyesi ile Dünya'nın en büyük motosiklet çetesi olmuşlardır. Altı kıtada bir suç tehdidi oluşturmakta olan çetenin yasa dışı faaliyetleri arasında; uyuşturucu ticareti, fuhuş, silahlı saldırı, gasp, cinayet, kara para aklama ve motosiklet hırsızlığı bulunmaktadır.
Motosiklet
Çete üyeleri için; grup yol gezileri, partiler ve motosiklet partileri gibi sosyal etkinlikler de organize eder. Çete askeri madalya benzeri yamalar kullanmaktadır. Her yama, üyenin önemli eylemlerini ya da inançlarını tanımlayan belirli bir anlama gelmektedir. Kulüp üyelerinin, kendi organizasyonları içinde konumunu ve rütbesini gösteren yamaları da bulunur. Kolluk kuvvetlerinin iddiasına göre bazı yamalar yalnızca çete için cinayet işlemeye hazır olanlara ya da işleyenlere verilir.
Bandidos, Moğollar, Outlaws ve Paganlar ile rakip olan çete, Aryan Brotherhood, Cali Karteli, İndian Posse ve Warlocks çeteleri ile müttefiktir.

Mongols MC
Kaliforniya merkezli Moğollar, 60'lı yıllarda kurulmuştur. ABD'nin Pasifik ve Güneybatı bölgeleri için ciddi bir cezai tehdit oluşturan Moğollar, sık sık taciz, sindirme ve kendi bölgelerinin savunması amacıyla cinayet gibi şiddet suçu işlemeleri ile bilinmekte olan bir çetedir. Tüm çeteler arasında en tehlikeli ve şiddetli çete olarak tanımlanır. Özellikle met amfetamin olmak üzere uyuşturucu ticareti, kara para aklama, soygun, gasp, silah ihlalleri, cinayet ve saldırı gibi suç aktiviteleri olan bir çetedir.
Motosiklet
1980 yılında Hells Angels'in Güney Kalifornia'daki kontrolünü ele geçiren Moğollar, Bandidos, Outlaws, Sons of Silence, Outlaws ve Paganlar ile Cehennem Meleklerine karşı ittifak halindedir. Yine bu çatışmalarından birinde, 2002 yılında Cehennem Melekleri ile aralarında çıkan kavgada kendilerinden bir, Cehennem Meleklerinden iki çete üyesi hayatını kaybetti. Moğollar çetesinin üyelerinin çoğunluğu Los Angeles bölgesinde yaşayan ve uzun bir şiddet geçmişi olan eski sokak çetesi üyeleri olan İspanyol erkeklerden oluşur. Çete aynı zamanda Los Angeles'teki Latin sokak çeteleri ile bağlarını da korumaktadır.

Bandidos MC
1966 yılında, Donald Eugene Chambers tarafından San Leon, Teksas'ta kurulan Bandidos Motosiklet Kulübü (Bandidos), ABD ve 16 ülkede (Avustralya, Belçika, Kanada, Kosta Rika, Danimarka, İngiltere, Finlandiya, Fransa, Almanya, İtalya, Lüksemburg, Malezya, Norveç, Singapur, İsveç, Tayland) 2.000 - 2.500 kişilik bir üyeliği bulunan bir motosiklet çetesi. Bandidos'un ABD'deki yaklaşık 900 üyesi ile büyüyen suç grafiği kolluk kuvvetlerini tehdit eder düzeyde. Uyuşturucu ticareti, silah ticaretini, gasp, cinayet, kara para aklama gibi kanunsuz işlerle uğraşan çete üyelerinin en aktif olduğu bölgeler, ABD'nin Pasifik, Güneydoğu, Güneybatı ve Orta Batı bölgeleri.

Motosiklet

Kulübün yamasında; elinde bir pala ve tabanca tutan Meeksikalı karikatürü yer alıyor. Bir bahriyeli olarak Vietnam'da görev yapmış olan Don Chambers, Birleşik Devletler Deniz Piyadelerinin kızıl ve altın motifi renklerini daha sonra Bandidos renkleri olarak model almış. Chambers'ın başkanlığı El Paso, Teksas cinayetinden mahkumiyeti ile sona erince Ronnie Hodge yeni başkan oldu. Çetenin ABD'deki üyeleri beyazlar ve Hispaniklerdir (İspanyol kökenliler). Cehennem Melekleri gibi Bandidos'un da yasal ve yasadışı faaliyetleri için kullandıkları "destek" kulüpleri bulunmakta. Bu gruplar genellikle ters renkler giyerle ve bu kulüplerin çoğu bölgeseldir. Moğollar, Outlaws ve Vagos çeteleri ile müttefik olan çetenin rakip çeteleri ise: Comancheros, Hells Angels, ve Sons of silence.

Blue Angels MC
1963 yılında İskoçya'nın Glasgow şehrinde Tommy Howells, Lenny Reynolds ve Alan Morrison tarafından kurulan aşırı milliyetçi bir motosiklet kulübü. İskoçya bayrağının renklerini kullanan Blue Angels, İngiltere'de Hells Angels, Outlaws ve Satans Slaves çetelerinden sonra gelir.
Motosiklet

Blue Angels'in yaması Nazi ordusu kaskı giymiş altın kanatlı bir kafatasından oluşur.

The Breed
Breed Motosiklet Kulübü 1965 yılında Philadelphia'da kurulan, ABD'nin kuzeydoğu bölgesinin en güçlü ve en korkulan bir motosiklet çetesi. 1971 Mart'ında Ohio'daki motosiklet fuarında Hells Angels ile her iki taraftan da yüzlerce kişinin karıştığı, büyük bir kavgaya giriştiler. Düzinelerce polisin müdahale ettiği kavga, dört çete üyesinin bıçaklanması, 57 çete üyesinin tutuklanması, pek çok çete üyesinin kaçması ile son buldu.
Motosiklet

Breed üyeleri de, uyuşturucu ticareti, ateşli silahlar bulundurma, tecavüz, gasp gibi suçlara bulaşmış bir çete.

Brother Speed MC
Brother Speed 1969 yılında, Idaho'da birlikte motosiklete binen lise arkadaşları tarafından kuruldu. Başlangıçta birlikte sürüş için kurulan kulübün amblemi güneş gözlüğü takmış kanatlı bir kafatası, renkleri ise siyah ve altın renklerdir. 150 civarında üyesi bulunan kulübün, Oregon, Idaho, Washington ve Utah'a yayılmış sekiz bölümü vardır. Vagos, Gypsy Jokers ve Outsiders birlikte Oregon'un en büyük çetelerinden biridir. Üyelerin en az 21 yaşında erkek olması ve Amerikan yapımı bir motosiklet sahibi olması zorunludur.
Motosiklet

Üyeleri beyazlardan oluşan; uyuşturucu ticareti, silahlı çatışma, gasp ve kara para aklama gibi kanunsuz işlere karışan çete ABD'nin Kuzeybatı bölgesinde etkili olmakta. Free Souls, Gypsy Jokers ve Outsiders çeteleri ile müttekik olan çetenin rakipleri ise: Mongols ve Vagos çeteleri.

Comanchero MC
Hells Angels ile birçok şiddetli ve ölümcül çatışmaları ile bilinen bir çete. Orijinal kulüp1968 yılında, kulübün adını John Wayne filmindeki Komançilerden esinlenerek koyan William George "Jock" Ross adında bir İskoç göçmen tarafından Sidney'in New South Wales bölgesinde kuruldu. 1982 yılında Bandidos ile müttefik olan çeteler birlikte hareket ederken, iki kulüp arasındaki ittifak 1984 yılında "Milperra katliamı" olarak bilinen çatışma ile sona erdi. Bu çatışmada dördü Comanchero, iki Bandidos üyesi ve birde 14 yaşındaki bir çocuk dahil, yedi kişi hayatını kaybetti. Jock Ross Milperra katliamında yer aldığı için ömür boyu hapis cezası aldı ama beş yıl yattıktan sonra serbest bırakıldı.
Motosiklet

Comanchero üyelerinin, 22 Mart 2009 tarihinde Sydney Havaalanı'nda Hells Angels üyeleri arasında meydana gelen ve bir kişinin ölümü ile sonuçlanan kavgada altı Comanchero üyesi gözaltına alındı. Comanchero Başkanı Mick Hawi 2 Kasım 2011 tarihinde cinayetten suçlu bulunurken, şiddetin bir sonucu olarak New South Wales Başkanı Nathan Rees eyalet polisinin anti-çete kadrolarını 50'den 125'e çıkardığını açıklandı. Çete; adam yaralamak, cinayet, uyuşturucu ticareti gibi kriminal suçlarla adını duyurmaya devam ediyor.

Devils Diciples MC
1967 yılında California Fontana'da, kanun kaçaklarınca kurulmuş motosiklet kulübüdür. Başlangıçta on iki üyesi olan çetenin günümüzde; Alabama, Arizona, California, Illinois, Indiana, Michigan, Mississippi ve Ohio bölümleri bulunmaktadır. Çete üyelerin bazıları çeşitli zamanlarda, ateşli silah bulundurmak, yasadışı maddelerin satış veya imalatından dolayı mahkum edildi.
Motosiklet


Diablos
Amerika Birleşik Devletlerinde 1960 yılında Connecticut, Meriden'de kurulan yasadışı ırkçı motosiklet çetesidir. Cinayet, uyuşturucu kaçakçılığı, silah ticareti, gasp, fuhuş gibi yasadışı işlere karışan çetenin 100 üyesi bulunmakta.
Motosiklet


El Forastero MC
ABD'de orta batıda faaliyet gösteren, uyuşturucu ticareti, motosiklet hırsızlığı gibi organize suçlara karışan çete 1962 yılında Tom Fugle ve Harlan "Tiny" Brower tarafından kuruldu.
Motosiklet


The Finks
1969 yılında Güney Avustralya Adelaide'de kurulan Avustralyalı kanun kaçağı bir motosiklet kulübüdür. Logo olarak "Kralın soytarısı" karikatürünü kullanan Finklerde rütbeler, soytarının giydiği pantolonun rengine göre değişir.
Motosiklet


Free Souls MC
Aşırı milliyetçi bir çete olan çete, 1968 yılında Eugene, Oregon'da kuruldu. Kulübün amblemi “T” harfinin üzerine oturtulmuş küçük bir daireden ibaret bir, en yaygın Antik Mısır sembolüdür. "Nil'in anahtarı" olarak da bilinir. Yamalarında mavi-beyaz renkler kullanırlar.

Motosiklet

Çete üyelerinin bazıları 2007 tarihinde evlerinde düzenlenen baskında ele geçirilen; ateşli silahlar, patlayıcılar, çalıntı motosikletler, metamfetamin, marihuana ve haşhaş yağı gibi suç unsurları sebebiyle tutuklandı.


Galloping Goose MC
1942 yılında Los Angeles'de, esaslı bir motosiklet yarış takımı ve arkadaşları etrafında başlayan aşırı milliyetçi bir motosiklet kulübüdür. Çete, kısa bir süre sonra Illinois, Missouri, Montana, Wyoming, Kansas ve Louisiana 'da örgütlenerek, güney Kaliforniya'ya yayıldı.
Motosiklet

Galloping Goose üyeleri, 1953 yılında çekilen Marlon Brando, Lee Marvin gibi ünlü oyuncuların rol aldığı "Wild One" filmi için de ilham kaynağı olmuştur. El Forastero çetesi ile yakın ilişkileri vardır.

Grim Reapers MC
1967 yılında kurulan çete, altmışlı ve yetmişli sırasında aktif ve seksenli ve doksanlı yıllar boyunca da Calgary, Alberta bölgesinde baskın bir kulüp olmak için büyüdü. 1997 yılında Alberta'da faaliyet gösteren Rebels, the Warlords ve King's Crew ile birlikte dört baskın motosiklet çetesinden birisi oldu.
Motosiklet

Grim Reapers; Kanada Ceza İstihbarat Servisi tarafından "Kanundışı Motosiklet Çetesi" olarak listelenmiştir. 1997 yılında, doğu Kanada'da artan şiddet nedeniyle hükümet, kolluk kuruluşlarının yetkilerini artırmak için Kanada Ceza Kanun'unda mevzuat değişikliğine gitmiştir.

Gypsy Joker MC
Uuyuşturucu ve diğer suç faaliyetleriyle bağlantılı bir çetedir. Çetenin 1956 tarihinde San Francisco'da başlayan faaliyetleri, Hells Angels ile kanlı anlaşmazlıklarını kaybetmeleri sonrasında Washington, Seattle ve Oregon'a taşındı.
Motosiklet


Hangmen MC
1960 yılında birlikte motosiklete binen bir grup arkadaş tarafından Richmond, Kaliforniya'da kuruldu. Kaliforniya'da t motosiklet çetelerinin artması üzerine kendi motosiklet çetelerini kurmuşlardır. Çetenin logosu siyah üzerine altın renkli bir kementtir. ABD ve Almanya'da üyeleri bulunmaktadır.
Motosiklet


Highwaymen MC
1954 yılında Michigan'da kurulan çetenin Florida, Indiana, Kentucky ve Tennessee'nin yanı sıra Norveç'te de üyeleri bulunmaktadır. Çete üyelerinin giydikleri deri ceketlerin sırt kısmında kanatlı bir iskelet yaması bulunur. Kulübün sloganı ise "Highwaymen forever, forever Highwaymen" dir.
Motosiklet

5 Mayıs 2007 tarihinde, Federal Soruşturma Bürosu şantaj, kiralık cinayet, saldırı, yolsuzluk, kokain kaçakçılığı, taşıt hırsızlığı, dolandırıcılık, mortgage ve sigorta yolsuzluğu gibi suçlarla kırk çete üyesini tutukladı. Yapılan baskın sırasında saldırı tüfekleri, av tüfekleri ve tabancalar gibi yasadışı ateşli silahlar ele geçirildi. 200'ün üzerinde üyesi bulunan çete faaliyet gösterdiği bölgelerde; Sons of silence çetesi ile müttefik, Black Pistons ve Outlaws çeteleri ile rakiplerdir.

Iron Horsemen MC
1960'ların ortasında Cincinnati, Ohio'da kurulmuştur. Kansas, Pennsylvania, Tennessee, Indiana, California, Kentucky, Maine, New Jersey, Massachusetts, Maryland ve New York'ta bölümleri vardır. Amblemleri; kanatlı, metalik at kafası olup, sloganları "Küller küllere, tozlar tozlara, Demir Horsemen olmasaydı karayolları pas tutacaktı".
Motosiklet

Görevli polis memurunu döverek öldürmek, uyuşturucu satışı, silahlı çatışma kriminal CV'lerinde yer alan suçlardır.

Outlaws MC
1935 yılında kurulan, ABD ve 12 yabancı ülkede 176 bölümü ve 1700 'den fazla üyesi olan bir çetedir. Kriminal sicillerinde; uyuşturucu ticareti, kundaklama, saldırı, patlayıcılar, gasp, dolandırıcılık, cinayet, sindirme, adam kaçırma, kara para aklama, fuhuş, soygun, hırsızlık ve silah ihlalleri dahil bir çok suç yer alır. Yeminli Cehennem Melekleri düşmanı bir çete olup bölgelerindeki çeşitli suç faaliyetlerinde onlarla rekabet halindedirler.
Motosiklet

Pagans MC
Paganlar, Lou Dobkins tarafından 1959 yılında Maryland, Prens George County'de kurulan bir motosiklet çetesidir. Kolsuz mavi kot ceketleri ile motora binen basma kalıp bir kulüp olarak büyüdü.
Motosiklet
Uyuşturucu üretimi ve satışı, saldırı, kundaklama, gasp, motosiklet / otomobil hırsızlığı, ve silah kaçakçılığı gibi suçlara yönelmiş bir çetedir.

Sons of Silence MC
1966 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde Colorado, Niwot'ta kurulmuştur. Günümüzde Arkansas, Florida, Illinois, Indiana, Kansas, Kentucky, Louisiana, Minnesota, Mississippi, Kuzey Dakota ve Wyoming'de bölümleri vardır. İlk yabancı bölümde 1998 yılında Almanya'nın Münih şehrinde kuruldu.
Motosiklet
Logolarında; "A" harfi içinde kanatlarını açmış bie kartal ve "ölüm bizi ayırana dek" sloganı yer alır. Uyuşturucu kaçakçılığı, yasadışı silah bulundurmak gibi suçlarla anılan bir çetedir.

Rock Machine MC
2000 yılı Ocak ayında Bandidos Motosiklet Kulübü'nün bir deneme bölümü olarak kurulan çete 2007 yılında Bandidos'tan ayrıldı. ABD dışında Avustralya ve Kanada'da da bölümleri bulunur. Kanada'nın Montreal sokaklarında Cehennem Melekleri ile uyuşturucu ticareti için rekabete girmiştir.
Motosiklet


Rebels MC
Avustralya'da 70 bölümden ve 2000 üyeden oluşan , ülkenin en büyük motosiklet çetesidir. Cinayet, uyuşturucu ticareti, ateşli silah bulundurmak, hırsızlık, çalıntı araç suçlarına bulaşmış bir çetedir.
Motosiklet
Çeteye üye olabilmenin ön şartı ise Harley-Davidson motosiklet kullanmak. Logolar, konfederasyon bayrağı içinde kep giymiş bir kurukafa.

Vagos MC
60'lı yıllarda kurulan Kaliforniya'da kurulan bir diğer çete. "Psikopatlar" da denilen çetenin üyeler yeşil yamalı ceketler giyinirler. Uyuşturucu ticareti, saldırı, gasp, sigorta dolandırıcılığı, kara para aklama, cinayet, araç hırsızlığı, tehdit, şantaj ve silah ihlalleri gibi suçlara karışmış, çoğunlukla Kafkas ve Hispanik kökenli üyelere sahip bir çetedir.
Motosiklet


Warlocks MC
1967 Florida'da ve Pennsylvania'da kuruldu. Kulübün sloganı "Bizi bulmak için, iyi olmalısın; bizi yakalamak için hızlı olmalısın, bizi yenmek için, şakacı olmalısın"
Motosiklet
Çoğunluğu beyazlardan oluşan çetenin 500'ün üzerinde üyesi bulunup; Uyuşturucu ticareti, şantaj, kara para aklama, fuhuş ve silah ticareti gibi cezai faaliyetleri vardır. Müttefikler: Hells Angels, Sons of Silence ve Vagos çeteleridir. Rakipleri: Outlaws ve Pagas çeteleridir.

Black Pistons MC
Black Pistons, Outlaws çetesinin desteğiyle 2002 yılında kurulmuş, ABD, Kanada ve Avrupa'da hızla genişlemiştir. Black Pistons çetesinin 20 eyalette yaklaşık 70 bölümü ve Avrupa'da; Belçika, Kanada, Almanya, İngiltere, Norveç ve Polonya'da bölümleri bulunur. Outlaws üyeleri için, bir istihdam kaynağı ve özellikle ilaçların ulaşım ve dağıtım gibi suç faaliyetlerini yürütmek için kullanılan bir çetedir. Black Pistons üyeleri de saldırı, gasp, dolandırıcılık, tehdit ve hırsızlık gibi diğer suçları ile de bilinirler. Yapmaya bilinmektedir.
Motosiklet
Outlaws, Bandidos ve Moğollar ile müttefik olan çetenin rakipler ise: Hells Angels, Highwaymen, Paganlar, Silence Sons çeteleridir.

Calaveras MC
Üyelerinin çoğu Hispanik olan, Kaliforniya merkezli bir motosiklet çetesidir. Çete; adam öldürme, uyuşturucu satışı gibi kanunsuz işlere karışmışlardır.
Motosiklet


Aryan Brotherhood MC
Aryan Kardeşliği , ABD'de hapishane içinde ve dışında yaklaşık 15000 üyesi bulunan bir hapishane suç çetesidir. Aryan Kardeşliğinin 1964'te San Quentin Eyalet Hapisanesi'nde beyazlar tarafından, diğer ırkların tecavüzlerine karşı bir reaksiyon olarak oluşturulduğu düşünülmekte. FBI'a göre çete hapishane nüfusunun %1'inden daha azını kapsamasına rağmen onlar federal hapishane sistemindeki cinayetlerin %26'sından sorumludurlar. Aryan Kardeşliği, uyuşturucu trafiği ve diğer ekonomik faaliyetlerde Meksika Mafyası ile de yakın ilişki içinde çalışmaktadır.
Motosiklet


Grim Bastards MC
Lodi merkezli, Afro-Amerikan bir çetedir. Yamalarında gülen bir kafatası ve bir yumruk olup, renkleri turuncu ve siyahtır. Çete, Sons of Anarchy ile ittifak halindedir.
Motosiklet


Mayans MC
Mayanlar, Kaliforniya ve Nevada'nın tamamını kotrol eden, Hispaniklerden oluşan bir motosiklet çetesidir. Çetenin ana iş eroin ticareti ve fuhuştur.
Motosiklet
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3014 Görüntülenme3 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları