Bilmek istediğin her şeye ulaş

En sevdiğim arkadaşım açık ilişki yaşıyor. Ben evli olmama rağmen imreniyorum. Çok da alımlı bir kadın sevgilisi. Sizce her şeyi göze alıp yürümeli miyim?

Eşinizle nasıl bir diyaloğunuz var bilemem fakat, içinde bu durumun varlığı imrenecek kadar oluşmuşsa eğer bunu mantık çerçevesinde eşinizle paylaşmalısınız. Gizlice yapacağınız her eylem başlarda olmasa da zamanla kendinizi affedemeyecek boyutlarda suçlamanıza ve iyileşmeyecek bir yaraya dönüşme ihtimali oldukça yüksektir.
Bence konuşun, bu duruma çözümü eşiniz getirsin.
  • Paylaş
Kadınlar bilmemezlikten gelecek erkeklerse inkar edeceklerdir ama bütün uzun evlilikler ilişkinin çeşitli kişilere yayılmasıyla yürüyor. Gördüklerimden bahsediyorum, ben öyle sürdüremedim. Ne istediğinize karar verin. Hayatınızda evliliğe ihtiyaç duyuyor musunuz... Yanıt "evet" ise yine de birileriyle ilişki yaşamak istiyorsanız yaşayın ama eşinize söylemeyin. Evliliğe ihtiyacım yok ve açık ilişkiler yaşamak istiyorum diyorsanız zaten çözüm önünüzde; bitirin evliliği ve yeni denizlere yelken açın. Evliliği, açık ilişkiyi ve dürüst olmayı çok istiyorum diyorsanız ki bu aslında en zor yol olacaktır; konuşun eşinizle, o da kabul ederse açık ilişki yaşarsınız yoksa bu seçeneği yukarıdaki seçeneklerden biriyle "kombinlersiniz". ☺ Aslında her insan, ilişki ve şartları birbirinden farklıyken böyle bir soru da sormamalısınız. . .
  • Paylaş
Eşini seven ve eşine saygın gösteren birinin sorusu veya dusunceleri olamaz bu. Yanlış olan bir şeye imrenmek de yanlıştır. Keşke güzel bir evlilik örneği olsaydı önünde sevgi, saygı ve güvene dayalı, yalansız dolansız evlenmek için evlenilmemiş olsaydı da arkadaşınız imrenseydi daha iyi olurdu.
  • Paylaş