Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hiç ağlayamamak problem midir? En son ne zaman ağladınız ya da ne kadar sıklıkla ağlıyorsunuz?

en son ne zaman ağladığımı hatırlamıyorum bu hayatım çok güzel olduğu için değil ha şükür ki çokta kötü değil ama ben hiç ağlayamıyorum bu psikolojik bir rahatsızlık sanki. en son belkide 10 yıl önce ağlamışımdır.Düzenle
Ağlamanın rahatlatıcı bir etkisi olduğunu göz önünde bulundurursak, hiç ağlayamamanın problem olduğu söylenebilir. Çok ilginç bir şekilde ben gerçek olmadığını bildiğim şeylere ağlarım mesela. Dizi gibi film gibi. Ağladığım şeylerde de diğer insanların ağlanacak hatta duygulanılacak en ufak bir şey bulamaması da ayrı bir ironi :)
  • Paylaş
Ağlamak en insani duygulardan bir tanesidir. Güçlü görünme ve güçlü olma isteği de ağlamayı bastırabilir. Kısaca ağlamayı zayıflık olarak görmekte buna neden olabilir. Bir de toplumumuzda ''erkek adam ağlamaz'' düşüncesiyle büyütüldüğü içinde olabilir.
  • Paylaş
Üniversiteden bir arkadaşım göz pınarları kuruduğundan ağlayamıyordu. Bence üzücü bir şey. :(
  • Paylaş
1

Mehmet Hilmi Tutumlu, yani problemli bir durum sanki ruh gibi geziyorsun ortada, üzülüyosun ama ağlayamıyosun.
göz yaşı gözleri temizliyormuş ya ben ağlayamayınca son yıllarda gözlerimde sulanma problemi başladı, ama bunada şükür yapay ağlama diyebiliriz :)

Nedenini bilmiyorum ama ben hiç ağlayamam. Problem mi bilemedim.

  • Paylaş

Büyük bir problemdir hem de. Ağlamak, psikolojik olarak insanın kafasını boşaltmasına yardımcıdır -kendimden biliyorum diyebilirim- ama tabii ki sürekli ağlayan bir insan da normal değildir; duruma göre değişir.

  • Paylaş
Ben 10 yaşındayken dedem vefat etmişti ağlamadım dün oturdum zorumdan ağladım...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

8411 Görüntülenme10 Takipçi6 Yanıt