Bilmek istediğin her şeye ulaş

Endüstri mühendisleri neden işsiz kalıyor?

Sektörü çok geniş bir meziyeti yok tam olarak. Kimya mühendisi kimyadan anlar, makine mühendisi makineden, bilgisayar mühendisi bilgisayardan, endüstri mühendiside endüstriden yani sanayiden, yani herşeyden.
  • Paylaş
Endüstri mühendisliği mezunu birisinin işsiz kalma ihtimali çok düşüktür. Bir kimya, makina, gıda vb mühendisliklerden çok değerledir. Kuzenim endüstri mühendisi. Bir bankanın hazinesinde yönetmenlik yapıyor ve çokta iyi kazanıyor.
  • Paylaş
ama bu sektör dışı bi durum ferhat göçerde doktor olarak çok kazanıyor diyemeyiz çünkü o sanatçı olarak artık çok kazanıyor.
  • Paylaş
hayır canım kardeşim süt danası zaten endüstri mühendisi arıyorlardı , sanırım endüstri mühendisliğinin tam kapsamını bilmiyorsun . bugün çalıştığım şirkette risk analiz departmanındaki arkadaşlarımda endüstri mühendisi planlamadaki arkadaşlarımda. uluslararası birşirket tesadüfenmi aldı bu adamları , mezun olup iş hayatına atılınca gerçek görev tanımlarına daha iyi hakim olacaksın
  • Paylaş
ne bileyim banka deyince maliye-iktisat-kamu yönetimi-ve bence bu daha önemli çeko mezunu almak daha mantıklı gibi geldi
  • Paylaş
banka hazine yani planlama strateji bunlar bir bütün yani ferhat göçer muhabbeti gibi birşey değil :)
  • Paylaş
işsiz kalan insanların eğitim hayatını ve kişisel gelişimlerine verdikleri önemi incelemek gerek
  • Paylaş
Valla bizim dönemde işzis End Müh görmedim. Ben de End mühüm hiç işsiz kalmadım... İşsiz kalan varsa CV atsın :))
  • Paylaş
Endüstri mühendisi neden işsiz kalıyor değil de neden geç işe başlıyor? Ya da neden düşük maaşla çalışıyor? diye yöneltmelisin sorunu. Şu anda sosyal medyada yüzlerce Endüstri Mühendisliğinden mezun insanlar arıyorlar. Üniversite yıllarında kendini geliştirmezsen en basitinden office programlarını bile kullanamazsan asgari ücretle çalışırsın. Tabi sürekli seminerlere katılmış, derslerinde başarılı, 2. hatta 3. yabancı dil bilgisine sahip, EM bilgisayar programlarını öğrenmiş biri olarak mezun olursan tam donanımlı bir şekilde, yüksek ücretli bir mühendis olursun. İşsiz kalma ihtimalinden bahsetmeye gerek yok çünkü insanlar aldıkları ücretleri beğenmedikleri için işsiz kalıyorlar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

5088 Görüntülenme6 Takipçi9 Yanıt