Bilmek istediğin her şeye ulaş

Endüstri Mühendisliğini bitirmiş arkadaşların özel şirket tecrübelerini merak ediyorum. Özel şirkette görev almak maddi ve manevi yönden tatmin edici mi?

Endüstri mühendisliğinin böyle güzel bir yönü var, bir çok farklı sektörde ve pozisyonda çalışabiliyorsun. Özel sektörde de oldukça tercih edilen bir bölüm. Bu şansı iyi kullanıp gerçekten ilgi duyduğun alana yoğunlaşırsan (IK, analiz, danışmanlık, satış, satınalma, lojistik vs herşey olabilir) manevi olarak tatmin olursun. Maddi olarak da diğer meslek gruplarına göre maaş skalası biraz daha üstte gibi gözüküyor. Ben özel sektörde Analist olarak çalışıyorum. Maddi açıdan tatmin edici olduğunu söyleyebilirim:)
  • Paylaş
1

Berkay Şaşmaz, Hangi üniversiteden mezun oldunuz?

Endüstri mühendisliğini bitirenler %90 özel sektörde çalışıyorlar, başka bir şansları da yok diyebiliriz. maddi açıdan tatmin ediciliğine gelirsek kurumsal firmaların maaşları ve çalışma koşulları genellikle çalışanları memnun ediyor.
  • Paylaş
Genel anlamda hayat felsefen ve beklentilerinle alakalı aslında cevap. Ben özel sektörde çalışıyorum. Hatta insan kaynakları alanında. Şimdi bitirsem danışmanlık sektörüne girerdim sanırım. Ben çabuk yükseldim aslında ama dediğim gibi akademik çalışma yapmak da hep kafamın bir tarafında kaldı. Daha detaylı yazabilirim istersen. Dediğim gibi danışmanlık analistlik güzel roller. İK da düşenebilirsin tamamen senin özelliklerine kalmış.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

709 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt