Bilmek istediğin her şeye ulaş

Energy Star sertifikası nasıl alınır?

Uluslararası ENERGY STAR Programı

ENERGY STAR programı, ürünleri belirli bir enerji tasarrufu özelliğiyle ruhsatlandırmak için Xerox'un Sözleşme Ortaklığıyla birlikte ABD Çevreyi Koruma Kuruluşları tarafından 1993 yılında başlatılmıştır. Bir ürünün belirli bir süre boyunca kullanılmadığında güç tasarrufu moduna veya mod serilerine girmesi ENERGY STAR gerekliliğini karşılamak için temel faktördür. Program gereklilikleri her yıl giderek zorlaşmaktadır. Daha fazla bilgi için, energystar.gov adresini ziyaret edin.
1 Nisan 2007 tarihinde, Uluslararası ENERGY STAR programı müşterilere ve çevreye daha fazla yarar sağlamak için ENERGY STAR gerekliliklerini çok daha sıkı bir hale getirdi. 1 Nisan 2007'den sonra üretilen ürünler artık Genel Elektrik Tüketimi (TEC) bakımından ölçülüyor. Çift yönlü seçenekler, sinyal ve belgelendirme de gereklidir.

Kanada Çevre Tercihi EcoLogo Programı

Çevre Tercihi programı müşterilere çevresel koruma sağlayan ürünleri ve hizmetleri tanımalarında yardımcı olmak için EcoLogo kullanır. EcoLogo onaylı ofis ekipmanları madde koruması, enerji etkililiği ve düşük emisyon gerekliliklerini karşılamalıdır. Xerox 1996'dan beri EcoLogo onaylı ürünler sağlamak konusunda liderdir. Daha fazla bilgi için, ecologo.org adresini ziyaret edin.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1370 Görüntülenme4 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları