Bilmek istediğin her şeye ulaş

Enerji içecekleri neden alkolle tüketilmemelidir?

İçeriğinde kafein vardır.Akademik çevreler, fazla kafeinin, insanlar üzerinde doping etkisi yaptığına dikkati çekerken, çocuklara kafeinli içeceklerin asla tavsiye edilmediğini, yüksek miktardaki kafein tüketiminin kalp atışlarını hızlandırdığını, idrar çıkışını artırdığını, sinirlilik ve titremeye neden olduğunu, hassas kişilerde ise kızarıklıklara yol açabileceğini vurguladılar. Uzmanlar, kafeinli içeceklerin asla alkolle birlikte tüketilmemesi gerektiğine özellikle dikkat çekiyorlar. Alkollü içki ile içerisinde kafein barındıran enerji içecekleri kalp krizine sebep olmaktadır.
  • Paylaş
"ABD’de Mayo Kliniği’nde yapılan bir araştırmada, enerji içeceklerinin düşünülenden daha fazla kafein içerdiği, alkollü içeceklerle birlikte alındığında çeşitli rahatsızlıkların yanı sıra kalp sorunlarına da neden olabileceği belirlendi."

Basındaki bu haberde alkolle enerji içeceğinin zararı ortaya koyulmuş. Gerçekten de enerji içeceklerine baktığımızda içlerinde çok şeker ve kafein var. Bunlar alkolle birlikte alınınca kalp atışları ve tansiyonlarda ani değişimlere neden olabilir. Hatta önceden basında çıkan talihsiz bir haber: goo.gl/eizzy
  • Paylaş
Birden halay çekmeye başlayabilirsin de ondan
  • Paylaş