Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ensest hakkındaki görüşleriniz nedir?

türkiye için konuşursak çok önemli bir sorun ve göz ardı edilen bir sorun. bu ensest olayları yüzünden çocuklar çok büyük travmalar geçiriyorlar .bunun sonucundada psikolojisi bozuk sorunlu şiddete eğilimli çocuklar yetişiyor. birşeyler yapmak lazım..
  • Paylaş
uçuk kaçık
  • Paylaş
Mitolojide de rastlanmıştır bu duruma Gaia oğlu Uranüs'ün eşi olur ve birlikteliklerinden, Tanrı ırkları ve tek gözlü varlıklar doğar. Şahsi düşüncelerim, hoş karşılamıyorum.
  • Paylaş

Sanırım Türkiye de ensest denilen şey aslında pedofili. yani yakın akrabanın otoritesini ve kurbanın bilinçsizliğini kullanarak cinsel taciz yada teması gerçekleştirmesi.

Eskiden kuzenler zaten evlenirdi bu ülke de ama şimdilerde bu ensest kavramında anılıyor bazan ki ensest; eğer yanlış bilmiyorsam dinen ve kanunen evlilik yasağı olan 1.dereceden akrabalıklarda yani anne, baba, çocuklar, dayı ve amca ile hala, teyze, yeğen arasında istekli olarak yapılırsa doğru tarif oluyor. bu anlamda Türkiye de çok az olacağını düşünüyorum ancak akrabalar arası pedofili daha yaygındır bence.

  • Paylaş