Bilmek istediğin her şeye ulaş

Epilasyon aleti alırken nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle bu alete epilasyon aleti denildiği için, istenmeyen tüylerden bu yolla kurtulmak, kalıcı bir çözüm gibi anlaşılabilir. Epilasyon aletlerinin çalışma şekli cımbızla aynıdır. Tekrar tüylerin geri çıkması söz konusudur. Kalıcı bir çözüm değildir.

Kalitesiz bir alet kullanmak, cildin tahriş olmasına ve kıl dönmesine neden olur. Bu nedenle alırken kaliteli markaları tercih etmenizi öneririm. İyi kullanırsanız uzun yıllar kullanabileceğiniz bir alettir.

Epilasyonlarda ilk olarak dikkat edilmesi gereken cımbız sayısıdır. 20, 40 gibi cımbız sayısı farklı olanları vardır. Cımbız sayısı fazla olanı tercih ederseniz daha kısa sürede tüylerinizden kurtulmuş olursunuz. Ayrıca farklı bölgeler için başlıkları olan bir alet tercih etmenizi öneririm.

Merak edilen sorulardan biri acı vermeyen bir epilasyon aleti var mıdır? olabilir. Ancak duyu hissi olan her insan her türlü bunun acısını hisseder. Zamanla çok fazla acımadığını görebilirsiniz. Daha az acı hissetmek için buz kalıpları ve poşetlerini kullanarak, lokal bir uyuşma sonrasında yapabilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1070 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları